Lijn 15 Leiderdorp Rietschans - Leiden Morskwartier
Voormalige buslijn 15 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1978 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 15 reed van het Zijlkwartier in Leiderdorp via de Kooi, het centrum en station Leiden naar het Morskwartier.
Samen met lijn 16 reed er op het grootste deel van het traject een kwartierdienst en op zondag een halfuursdienst.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Leiderdorp, Rietschans | ||
Leiderdorp, Splinterlaan | ||
Leiden, Lage Rijndijk | ||
Leiden, Zijlsingel | ||
Leiden, Levendaal/Korevaarstraat | ||
Leiden, Station | ||
Leiden, Koppelstein |
Geschiedenis
Vanaf 28 mei 1978 vond een verbetering plaats in de samenwerking tussen de NZH, CN en NAL, waardoor de hele week een frequentere verbinding ontstond van/naar het Elisabeth Ziekenhuis. Als gevolg van deze samenwerking ging lijn 15 niet meer naar het Ziekenhuis rijden, maar naar de Rietschans. Daarnaast ging de lijn op maandag t/m zaterdag 2x/uur rijden en 's avonds en zondag 1x/uur, in combinatie met (de ongewijzigde) lijn 16 werd nog steeds een dubbele frequentie geboden.