Lijn 138 Nieuwe Tonge Wentinkstraat - Dirksland Ziekenhuis
Voormalige buslijn 138 | |
Vervoerder(s) | ZWN (... - 1999, Connexxion (1999 - ...) |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag (per richting) |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 138 reed van Nieuwe Tonge via Herkingen naar Dirksland.
Route
Halte | ||
Nieuwe Tonge, Wentinkstraat | ||
Nieuwe Tonge, Prinsessestraat | ||
Herkingen, Wellestrijpsedijk | ||
Herkingen, Tuindorp | ||
Herkingen, Haven | ||
Herkingen, Tuindorp | ||
Herkingen, Wellestrijpsedijk | ||
Dirksland, Schelpenpad | ||
Dirksland, Ziekenhuis |
Zie ook
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij ZWN.
Destijds werd in de spitsuren 1x/uur gereden, in de daluren en het weekend 1x per 2 uur. Alle ritten moesten gereserveerd worden.
Vanaf 1 juni 1997 werd de lijn geheel omgezet naar een lijntaxi. Alle ritten moesten vanaf die datum minimaal één uur van tevoren gereserveerd worden. Zo niet, dan reed er geen bus. De frequenties bleven ongewijzigd; van maandag t/m vrijdag overdag 1x/uur, in de avonduren en het weekeinde 1x per 2 uur.
Later bij Connexxion waren de lijntaxiritten afgesplitst en ondergebracht bij lijn 638. Onder het lijnnummer 138 reed alleen 1x per dag nog een vaste spitsbus.