Lijn 127 Utrecht Centraal Station - Kockengen Roerdomp
Voormalige buslijn 127 | |
Vervoerder(s) | GVU |
Concessies | Stadsvervoer Utrecht, Stadsvervoer Utrecht (2003-2005) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Van Hool New A300 |
Periode | ... t/m 12 december 2009 |
Opvolger(s) | 24, 127 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 127 reed van Utrecht via De Meern, Vleuten en Haarzuilens naar Kockengen.
Dienstregeling
- In de avonduren werd in Vleuten via de route van lijn 126 gereden, omdat die lijn dan niet meer reed.
Route
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
Utrecht, Westplein | ||
Utrecht, Graadt van Roggenweg | ||
Utrecht, 24 Oktoberplein | ||
De Meern, Oracle | ||
De Meern, KMPG | ||
De Meern, Damzigt | ||
De Meern, De Woerd | ||
De Meern, Zuiderbreedte | ||
De Meern, Noorderbreedte | ||
De Meern, Esdoornlaan | ||
Vleuten, Sparrendaal | ||
Vleuten, Wilhelminalaan | ||
Vleuten, Bottensteinweg | ||
Vleuten, Alenveltpark | ||
Vleuten, Albert Schweitzerlaan | ||
Vleuten, Dorpsstraat | ||
Vleuten, Henri Dunantlaan | ||
Vleuten, De Reit | ||
Vleuten, Vrijthof | ||
Vleuten, Rubenslaan | ||
Haarzuilens, Thematerweg | ||
Haarzuilens, Joostenweg | ||
Haarzuilens, Kasteel | ||
Haarzuilens, Brink | ||
Haarzuilens, Ockhuizerweg | ||
Haarzuilens, Polderweg | ||
Gieltjesdorp, De Bom | ||
Gieltjesdorp, Gieltjesdorp | ||
Gieltjesdorp, Overweg | ||
Kockengen, Portengen | ||
Kockengen, Kockengensebrug | ||
Kockengen, Kerkweg | ||
Kockengen, Weth. van Doornweg | ||
Kockengen, Dreef | ||
Kockengen, Roerdomp |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan, vermoedelijk rond de jaarwisseling 2002/2003.
In de dienstregeling 2003 werd van maandag t/m vrijdag overdag een basisuurdienst gereden, in combinatie met lijn 126 gold dan een halfuursdienst tussen Utrecht en Vleuten Dorp. Op zaterdag overdag werd elk half uur naar Vleuten gereden, waarna 1x per uur naar Kockengen werd gereden en 1x per uur met afwijkende route in Vleuten tot het eindpunt Henri Dunantlaan. Op zondag werd 1x per uur naar Vleuten gereden en moesten doorgaande reizigers bij de halte Henri Dunantlaan overstappen op een taxibusje naar Haarzuilens en Kockengen, die slechts 1x per 2 uur reed.
Halte | ||
Utrecht, 24 Oktoberplein | ||
De Meern, Rheyngaerde | ||
De Meern, Stadsdam | ||
De Meern, Strijkviertel | ||
De Meern, Viaduct Oudenrijnseweg | ||
De Meern, Meentweg | ||
De Meern, Meernbrug | ||
De Meern, Meridiaan | ||
De Meern, Keerkring | ||
De Meern, Zuiderbreedte |
Vanwege de aanleg van de HOV-baan werd per 3 juni 2007 de route in De Meern gewijzigd. Voortaan werd via de haltes De Woerd en Evenaar gereden.
Op 13 december 2009 is het deze lijn ingekort tot het traject De Meern - Kockengen. Het traject tussen Utrecht Centraal, Oudenrijn en De Meern werd door lijn 24 vervangen.