Lijn 126 Alkmaar Station - De Rijp Wollandje
Voormalige buslijn 126 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 14 december 2008 t/m 12 december 2009 |
Voorganger(s) | 123 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 126 reed van Alkmaar via Schermer, Stompetoren, Schermerhorn, Grootschermer en Graft naar De Rijp.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Alkmaar, Oudorperdijkje | ||
Alkmaar, Rijnstraat | ||
Alkmaar, Nieuwe Schermerweg | ||
Alkmaar, P+R Saturnusstraat | ||
Alkmaar, Omval | ||
Schermer, Drie Koningshoofden | ||
Schermer, Janssen | ||
Schermer, Wittenburg | ||
Stompetoren, Dorp | ||
Stompetoren, Menningweerweg | ||
Stompetoren, Witte Brug | ||
Schermerhorn, IJzeren Brug | ||
Schermerhorn, Hondenweg | ||
Schermerhorn, Schermerdijk | ||
Grootschermer, Noordeinde | ||
Grootschermer, Aanplakbord | ||
Grootschermer, Gemeentehuis | ||
Grootschermer, Voetpad Urk | ||
Graft, Noordeindermeer | ||
Graft, Noordeinde | ||
Graft, Globdijk | ||
Graft, Gemeentehuis | ||
Graft, Dorpsstraat | ||
De Rijp, Mieuwijdt | ||
De Rijp, Wollandje |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd de oude lijn 123 ingekort tot De Rijp en ging hier bovendien de hele week rijden. Het traject tussen De Rijp en Schermerhorn (en verder naar Alkmaar) werd overgenomen door de nieuwe lijn 126 die hier slechts van maandag t/m vrijdag overdag ging rijden.