Dienstregeling concessie Samenwerkingsverband Regio Eindhoven 2012
De dienstregeling 2012 voor de Concessie Samenwerkingsverband Regio Eindhoven liep van 11 december 2011 t/m 8 december 2012. Op 11 december 2011 ging de nieuwe dienstregeling in. Het gebied werd getroffen door nieuwe bezuinigingen. Vooral Helmond en Lievendaal gingen erop achteruit. Tevens werd de vakantieperiode in de zomer verlengd naar acht weken en gelijk getrokken met de rest van Noord-Brabant.
Inhoud
Lijnennet
Wijzigingen per 11 december 2011 per lijn
Stadsdienst Eindhoven
Stadsdienst Helmond
- Lijn 52: Brouwhuis - Brandevoort: de frequentie werd gehalveerd tot 1x per uur. De eerste twee ritten op werkdagen die in Rijpelberg begonnen reden nog slechts tot het station, de eerste rit vanaf Brouwhuis begon pas bij het station. Op zaterdag vertrok de laatste bus vanaf Brandevoort voortaan een half uur eerder door de wijzigingen in de frequentie.
- Lijn 53: Straakven - Station: op zaterdag verviel de eerste rit vanaf Straakven.
- Lijn 54: Brouwhuis - Straakven: de frequentie werd gehalveerd tot 1x per uur. De ritten van Brouwhuis naar het station vervielen hierdoor. De eerste rit vanaf Brouwhuis verviel, de volgende twee ritten reden slechts tot het station. Hiervoor kwam een bus van station naar Straakven terug, echter zonder aansluiting op een bus uit Brouwhuis. Op zaterdag reed de eerste rit vanaf Brouwhuis nog slechts tot het station.
Streeklijnen
- Lijn 23: Boxmeer - Helmond: de verantwoordelijkheid van deze lijn kwam geheel bij het SRE te liggen. Voor de reiziger veranderde verder niets.
- Lijn 25: Veghel - Helmond: de verantwoordelijkheid van deze lijn kwam geheel bij de provincie Noord-Brabant te liggen. Hierdoor gingen alle ritten uitgevoerd worden door Arriva. Doordat de provinciale dienstregeling pas op 8 januari 2012 wijzigde, bleef de oude dienstregeling en situatie nog even van kracht.
- Lijn 26: Meijel - Helmond: op deze lijn werd flink bezuinigd. De route tussen Deurne en Helmond verviel geheel, hiervoor kwam geen alternatief. Reizigers waren aangewezen op de NS-treinen tussen beide plaatsen. De route in Deurne werd ingekort tot de Hogeweg en verliep op enkele ritten in de betreffende spitsrichting na niet meer via het Peelland College. Zodoende verviel ook de bediening van het Elkerliek Ziekenhuis. Hiervoor waren reizigers voortaan aangewezen op buurtbussen 462 en 466. In de middaguren ging de aansluiting in Meijel op lijn 75 naar Roermond verloren. In Deurne op het station werd in de ochtend aangesloten op de intercity vanuit Eindhoven, in de middag op de intercity naar Eindhoven. Op zaterdagen vervielen alle ritten voor 10:00 uur en na 19:00 uur zodat er nog maar 9 retourritten overbleven. Op zondagen vervielen alle ritten voor 12:00 uur en na 18:00 en bleven er 6 retourritten over. De frequentie bleef bij 1x per uur op alle dagen. In Deurne werd in het weekend aansluiting geboden op de intercitytreinen.
- Lijn 121: Uden - Eindhoven: de eerste rit naar Uden werd vanuit Gemert vertrok voortaan uit Nuenen.
- Lijn 122: Gemert - Eindhoven: de ochtendritten vanaf Eindhoven gingen via het Pastoor Poelplein rijden.
- Lijn 149/Lijn 150: Eindhoven - Reusel: de tweede rit van lijn 150 vanaf Eindhoven reed nog slechts tot Duizel en reed vanaf daar verder als lijn 149 naar Reusel. Een rit van lijn 149 tussen Eindhoven en ASML verviel.
- Lijn 170: Eindhoven - Dommelen: buiten de vakantieperiodes kwam er in de ochtend een rit van Eindhoven naar Valkenswaard.
- Lijn 171: Eindhoven - Dommelen: in de ochtendspits kwamen er twee ritten van Eindhoven naar Dommelen erbij, in de vakantieperiodes reed een van deze ritten niet. Richting Eindhoven kwam een extra rit vanaf Valkenswaard. In de middagspits kwamen drie extra ritten van Valkenswaard naar Eindhoven.
- Lijn 172: Eindhoven - Luyskgestel: richting Eindhoven kwam in de ochtendspits een extra rit vanaf Bergeijk. In de middagspits kwam een extra rit van Eindhoven naar Valkenswaard.
- Lijn 173: Eindhoven - Weert: de eerste tussenrit van Eindhoven naar Leende en van Maarheeze naar Weert verviel op werkdagen. Op zaterdagen verviel de laatste tussenrit van Maarheeze naar Weert. Twee ritten gingen in Weert via "Het College" rijden, in de ochtendspits richting Weert, in de middagspits richting Maarheeze.
Scholierenlijnen
- Lijn 184: Eindhoven, Station - Sterrenlaan: deze lijn kreeg er richting de Sterrenlaan een rit bij.
- Lijn 185: Eindhoven, Station - Strausslaan: nieuw lijnnummer voor de oude lijn 186. Richting de Strausslaan kwam er een rit bij.
- Lijn 186: Eindhoven, Station - Strausslaan: deze lijn werd omgenummerd naar 185.
- Lijn 186: Eindhoven, Station - Jozef Eliasweg: nieuwe lijn. Deze reed drie ritten in de ochtend richting de Jozef Eliasweg.
Buurtbussen
- Lijn 458: Someren - Heeze: de tweede ochtendspitsrit vanaf Heeze reed niet langer naar Maarheeze maar slechts tot Sterksel. Een rit van Heeze via Boelakkers rond het middag reed niet langer via Boelakkers.
- Lijn 460: Nuenen - Best: de halte Joe Mann Theater in Best verviel.