Lijn 198 Bergambacht Kruispunt - Schoonhoven Stationsplein
Voormalige buslijn 198 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1982 t/m 28 mei 1983 16 september 1984 t/m 26 mei 1990 |
Voorganger(s) | 24 |
Opvolger(s) | 198, 198 |
Frequenties
| |
Spits | 3-4x/dag |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 198 reed van Bergambacht via Ammerstol naar Schoonhoven.
Route's
Route vanaf 29 mei 1989
Halte | ||
Bergambacht, Kruispunt | ||
Bergambacht, Dijklaan | ||
Ammerstol, Capellelaan | ||
Bergambacht, Provincialeweg/Capellelaan | ||
Ammerstol, Dorp | ||
Ammerstol, Capellelaan | ||
Schoonhoven, Albert Plesmanstraat | ||
Schoonhoven, Stationsplein |
Route t/m 28 mei 1988
Route is niet compleet
Halte | ||
Bergambacht, Kruispunt | ||
Ammerstol, Dorp | ||
Schoonhoven, Stationsplein |
Geschiedenis
Op 23 mei 1982 werd bij Westnederland de Mobilofoon in gebruik genomen. Dit systeem kan binnen één vervoergebied geen dubbele lijnnummers herkennen, het oude lijnnummer 24 werd daarom gewijzigd naar 198. De bus bleef met dezelfde dienstregeling als voorheen rijden.
Op 29 mei 1983 werd de lijn in Schoonhoven verlengd naar het Gelkenesveer. Op dit nieuwe (korte) traject ging de frequentie omhoog naar ongeveer 1x per 2 uur met een enkele extra toegevoegde rit. Deze verlenging werd op 16 september 1984 weer ongedaan gemaakt (ten gunste van de verlengde lijn 195) en de frequentie ging hierdoor weer terug naar enkele malen per dag.
Met ingang van 29 mei 1988 vervielen alle ritten die buiten de spitsuren werden gereden. Voortaan werden in de ochtendspits nog 3 ritten gereden (ongeveer een 20-minutendienst) en in de middagspits 4 ritten (ongeveer een 15-minutendienst). Slechts twee ritten in beide richtingen gingen vanaf Ammerstol nog naar Schoonhoven rijden.
Op 27 mei 1990 werd het traject tussen Schoonhoven en Ammerstol geheel opgeheven, waarschijnlijk ten faveure van de buurtbus die hier één jaar eerder was gaan rijden. Op het overgebleven traject bleven ongeveer dezelfde frequenties van 3x in beide spitsuren gehandhaafd.