Connexxion Dienstregeling Noordwest 1999/2000
Op 30 mei 1999 ging Connexxion officieel van start. Connexxion ontstond na een fusie met de voormalige bedrijven NZH, Midnet, Oostnet, ZWN.
In deze dienstregeling was grofweg al het vervoer in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal opgenomen, inclusief de stadsdiensten van o.a. Den Helder, Alkmaar en Hoorn.
Lijnennet
Belangrijkste wijzigingen
Met de komst van Connexxion ging het gehele lijnennet op de schop. Hieronder volgt een lijst van de belangrijkste wijzigingen:
De volgende lijnen veranderen van nummer
Oude Lijnnummer | Nieuwe Lijnnummer | Route |
---|---|---|
1 | 31 | Den Helder Stad |
2 | 32 | Den Helder Stad |
3 | 33 | Den Helder Stad |
4 | 34 | Den Helder Stad |
5 | 35 | Den Helder Stad |
32/33/140/141 | 40 | Hoorn - Medemblik |
34 | 36 | Hoorn Stad |
44 | 267 | Castricum - Castricum aan Zee |
50 | 651 | Alkmaar - Sint Maartensvlotbrug |
55 | 655 | Alkmaar - Oudkarspel |
60N | 290 | Niteliner Zaandam |
68N | 291 | Niteliner Zaandam |
122 | 100 | Amsterdam - Purmerend - De Rijp |
125 | 123 | Alkmaar - Purmerend - De Rijp |
126 | 627 | Alkmaar - Westbeemster |
131 | 42 | Hoorn - Wervershoof - Andijk |
134 | 234 | Amsterdam - Wervershoof |
135 | 48 | Hoorn - Hoogwoud |
136 | 636 | Medemblik - Wieringerwerf |
139 | 39 | Hoorn - Medemblik |
143 | 43 | Hoorn - Wervershoof - Andijk - Hoogkarspel |
144 | 44 | Hoorn - Medemblik |
145 | 45 | Zwaagdijk - Enkhuizen |
146 | 46 | Hoorn - Lambertschaag |
147 | 47 | Hoorn - Venhuizen - Zwaagdijk |
149 | 49 | Hoorn - Hoogwoud |
178 | 163 | Alkmaar - Akersloot - Uitgeest |
197 | 130 | Alkmaar - Wieringerwerf - Den Oever |
198 | 132 | Middenmeer - Schagen |
202 | 602 | Den Helder - Schagen |
203 | 603 | Breezand - Schagen |
224 | 624 | De Rijp - Purmerend |
225 | 623 | De Rijp - Krommenie |
235 | 648 | Hoogwoud - Hoorn |
239 | 639 | Medemblik - Hoorn |
250 | 650 | 't Zand - Den Helder |
256 | 657 | Warmenhuizen - Schagen |
267 | 660 | Alkmaar Stad |
Andere wijzigingen
De route wordt uitgebreid, omdat lijn 10 in het vervolg via De Vuijk gaat rijden.
Lijn 11 krijgt een extra halte bij Wijkcentrum Overdie.
- Winkelexpress 24 (Alkmaar)
Vanwege de geringe belangstelling wordt deze lijn niet meer gereden.
De vertrektijden worden aangepast, zodat er een betere aansluiting ontstaat op de treinen.
In de avonduren wordt niet naar Noorderhaven gereden, maar via een grote lus door Julianadorp.
Op maandagochtend zijn de extra ritten verlengd naar het MEOBH.
In Enkhuizen rijdt lijn 38 in het vervolg via de Koeweg.
De route van de voormalige lijnen 32/33/140/141 was grotendeels gelijk. Daarom worden deze lijnen geïntegreerd in een lijn 40.
De éérste ochtendrit wordt voortaan gereden door schoolbus 646, hiermee kunnen scholieren al vroeger naar de scholen in Risdam reizen.
De vroege ochtendritten tussen Hem en Grootebroek vervallen vanwege het geringe aantal reizigers.
Een nieuwe lijn die alleen maandag t/m vrijdag tussen 6.00 en 19.00 rijdt tussen Amsterdam en Zaandam. Spitslijn 201 komt hiermee te vervallen.
Op zondag rijdt lijn 88 niet meer tussen Wormer en Purmerend. Van maandag t/m zaterdag moeten doorgaande reizigers in Wormer overstappen, de bussen wachten op elkaar.
Op maandag t/m vrijdag vervalt de kwartierdienst tussen Amsterdam en Zaandam.
Op maandag t/m zaterdag worden tussen Amsterdam en Oostzaan, respectievelijk Oostzaan en Zaandam extra ritten toegevoegd.
Van maandag t/m vrijdag overdag rijdt deze lijn verder naar De Rijp. In de spitsuren rijden er meer ritten tussen Amsterdam en Purmerend.
Vanwege de geringe belangstelling wordt het eindpunt bij de MC-Donalds verlaten. Het nieuwe eindpunt wordt de Moeder Teresastraat.
Een aantal slecht bezette ritten is vervallen.
Om 18.31 wordt een extra rit vanaf Amsterdam toegevoegd.
Met ingang van 1 oktober 1999 wordt de route in Weidevenne verlengd naar het 2e kwadrant.
In de verband met filevorming in de ochtendspits stopt deze lijn op die momenten niet meer bij de halten Motel Katwoude en de Zedde.
Op zondagen in de hoogzomerperiode wordt de de dienstregeling uitgebreid, tussen 11.00 en 18.00 wordt dan elk halfuur naar Marken gereden.
Op maandag t/m vrijdag worden een aantal ritten toegevoegd.
In de verband met filevorming is de dienstregeling gewijzigd.
- Lijn 122
Lijn 122 vervalt in z'n geheel. Reizigers kunnen gebruik maken van lijn 100.
In verband met de komst van lijn 100, rijdt lijn 124 niet meer tussen Amsterdam en Purmerend. Tevens wordt er nog maar 1x/uur gereden en worden de ritten ongeveer een halfuur verschoven, zodat er een betere aansluiting geboden wordt op lijn 127.
Lijn 198 en 205 worden samengevoegd tot één nieuwe lijn 132, deze lijn gaat rijden op het traject Middenmeer - Schagen.
Om de wijk Oudorp beter van openbaar vervoer te voorzien gaan Servicebus 10 en lijn 155 om en om via deze wijk rijden.
Vanaf 30 mei start de nieuwe Expresslijn 182. Maandag t/m vrijdag worden 's ochtends 2 ritten naar Amsterdam gereden en 's middags 2 ritten naar Edam.
Op verzoek van reizigers worden een aantal haltes in Purmerend toegevoegd.
- Spitslijn 201
Deze lijn komt te vervallen.
In de nacht van zaterdag op zondag wordt een extra late rit toegevoegd, om 5.10
De huidige lijnen 255 en 257 worden samengevoegd tot een lijn 255, de route loopt van Alkmaar via Broek op Langedijk, Scharwoude, Oudkarspel, Tuitjenhorn en Schoorldam weer naar Alkmaar.
Er wordt één vroege rit van Alkmaar naar Leeuwarden toegevoegd en één late rit van Leeuwarden naar Alkmaar. Op zondag vervallen een aantal slecht bezette ritten.
De dienstregeling is beter afgestemd op het feitelijke gebruik, de aansluiting op de veerboten in Harlingen.