Lijn 21 Almelo Station NS - Ommen Markt
Voormalige buslijn 21 | |
Vervoerder(s) | WATO i.o.v. NOT (... - 1973), TET (1973 - 1982) |
Regio's | Twente, Salland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | tot ca. 1970 en 1973-1982 |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/uur |
Dal | 0-2x/uur |
Avond | 2x/uur Almelo-Hellendoorn, 1x/2uur Hellendoorn-Ommen |
Zaterdag | 2x/uur Almelo-Hellendoorn, 1x/2uur Hellendoorn-Ommen |
Zondag | 1-2x/uur Almelo-Hellendoorn, 1x/2uur Hellendoorn-Ommen |
Lijn 21 reed van Almelo via Wierden, Nijverdal, Hellendoorn en Lemele naar Ommen.
Dienstregeling
- Tussen Almelo en Hellendoorn werd meestal elk half uur gereden, slechts 1x per 2 uur werd verder gereden naar Ommen.
- 's Middags en 's avonds reed in Almelo een rit van/naar het Prinses Irene Ziekenhuis.
- Het Sanatorium in Hellendoorn werd niet door iedere rit bediend.
- Op dinsdagochtend werd in Ommen vanwege de wekelijkse marktdag het eindpunt op de Markt vervangen door een tijdelijke halte op de Zeesserweg, naast hotel De Zon.
Route
Halte | ||
Almelo, P.I. Ziekenhuis | ||
Almelo, Station | ||
Almelo, Markt | ||
Almelo, Wierdensestraat | ||
Almelo, Egbert ten Catelaan | ||
Almelo, Haven | ||
Wierden, Aadorpsweg | ||
Wierden, Grote Maatweg | ||
Wierden, N.H. Kerk | ||
Wierden, Nijverdalsestraat | ||
Wierden, Wierdense Es | ||
Wierden, Huurneweg | ||
Wierden, Oude Tolweg | ||
Wierden, Nottermorsweg | ||
Wierden, Schapendijk | ||
Nijverdal, Wachtpost 26 | ||
Nijverdal, 3e Kampsweg | ||
Nijverdal, Boomcateweg | ||
Nijverdal, Wierdensestraat | ||
Nijverdal, Spoorstraat | ||
Nijverdal, Raadhuis | ||
Nijverdal, Smidsweg | ||
Nijverdal, WATO-garage | ||
Nijverdal, De Ruyterweg | ||
Nijverdal, Parkweg | ||
Nijverdal, Vruchteveenseweg | ||
Hellendoorn, Kluwersweg | ||
Hellendoorn, Postkantoor | ||
Hellendoorn, Schapenmarkt | ||
Hellendoorn, Café Olthof | ||
Hellendoorn, Overmars | ||
Hellendoorn, Sanatoriumlaan | ||
Hellendoorn, Sanatorium | ||
Hellendoorn, Sanatoriumlaan | ||
Hellendoorn, Veldhuizerweg | ||
Hellendoorn, Klumpersweg | ||
Hellendoorn, Coninkserveweg | ||
Lemele, Kanaal | ||
Lemele, Spiekenweg | ||
Lemele, Zandeinde | ||
Lemele, Kerk | ||
Lemele, v.d. Linde | ||
Lemele, Alferinksweg | ||
Lemele, Park 1813 | ||
Nieuwe Brug, Doornsteeg | ||
Nieuwe Brug, Witte Palen | ||
Nieuwe Brug, Nieuwe Brug | ||
Nieuwe Brug, Besthmen | ||
Ommen, 't Reggehuis | ||
Ommen, Rijkspolitie | ||
Ommen, Station | ||
Ommen, De Schammelte | ||
Ommen, Stegeman | ||
Ommen, Markt |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Tijdens de bouw van de nieuwe Vechtbrug in Ommen rond 1970, waarbij de rijksweg Zwolle-Coevorden over de Markt werd gelegd kregen de buslijnen van de WATO een nieuw eindpunt in de Zeeheldenbuurt (Van Brakelstraat). Na enkele jaren werd de lijn weer naar de Markt geleid.