Lijn 18 Roermond Munsterplein - Boukoul Kerk
Voormalige buslijn 18 | |
Vervoerder(s) | VSL (1987 - 1994), Hermes (1995 - ...) |
Regio | Midden-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Hainje CSA, VDL Kusters Parade |
Periode | 31 mei 1987 t/m ... |
Voorganger(s) | 18, 76 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 20:30) |
Koopavond | 1x/uur (tot 21:30) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 18 reed van Roermond via Asenray naar Boukoul.
Route
Halte | ||
Roermond, Munsterplein | ||
Roermond, Cult. Centrum De Oranjerie | ||
Roermond, Veldstraat | ||
Roermond, Busstation/NS | ||
Roermond, Oranjelaan/Ziekenhuis | ||
Roermond, Lindelaan/Roncalli | ||
Roermond, Oranjelaan/Roncalli | ||
Roermond, Lindelaan 41 | ||
Roermond, Esdoornlaan/Gebroeklaan | ||
Roermond, Achilleslaan/Kerkeveldlaan | ||
Roermond, Oranjelaan/Castorstraat | ||
Roermond, Florasingel | ||
Roermond, Faunasingel | ||
Roermond, Ambachtsingel 79 | ||
Roermond, Ambachtsingel/Huurvaarderstraat | ||
Asenray, Straterhof | ||
Asenray, Cornelishof/Thuserhof | ||
Asenray, De Keizer | ||
Asenray, Dorpsstraat 58/67 | ||
Asenray, Dorpsstraat/Elmpterweg | ||
Boukoul, Maalbroek | ||
Boukoul, Boven Boukoul | ||
Boukoul, Heikamp/Graeterhofweg | ||
Boukoul, Kerk |
Geschiedenis
Op 31 mei 1987 werden de lijnen 18 en 76 samengevoegd tot de nieuwe lijn 18 die de plaatsen Asenray en Boukoul ging verbindingen met Roermond. In Roermond liep de route ook via de woonwijk Hoogvonderen, de route door Maasniel kwam te vervallen. Op het nieuwe traject werden dezelfde frequenties als voorheen gereden, hetzij dat voortaan geen bus meer reed tussen Boukoul en Swalmen.
In de VSL Dienstregeling 1988/1989 werd er in de ochtend één extra rit gereden van het busstation naar Achilleslaan/Kerkeveldlaan.
Vanaf 2 juni 1991 ging de lijn ook op zondag 1x/uur rijden tussen +- 10:00 en 20:30.
Geschiedenis volgt t.z.t.
Op 1 juni 1997 werden de ritten op zondag ingekort tot een korte lusroute van het Munsterplein naar de wijk Hoogvonderen en terug (Ambachtssingel).
Lijntaxi
In de dienstregeling 1997/1998 kreeg de lijn gezelschap van de lijntaxi, deze ging de minder rendabele ritten vervangen. De lijntaxi ging uitsluitend op zondag 1x per uur rijden tussen circa 10:00 en 21:00 rijden en uitsluitend op het traject Roermond Station - Boukoul. Op deze tijdstippen werd dan een afwijkende route gereden, de lijntaxi bediende de wijk Hoogvonderen niet. Voor Hoogvonderen konden reizigers gebruik maken van de reguliere stadsbus.
Op 28 mei 2000 werd de lijntaxi in Limburg weer opgeheven. De verbinding Roermond - Boukoul werd op zondag weer opgenomen als vaste lijnbus in het lijnennet, maar nu onder het nieuwe lijnnummer 118 en met een sterk verlaagde frequentie van slechts drie ritten per dag in beide richtingen.