Lijn 83 Sint-Agatha-Berchem Station - Brussel Heizel
Mee bezig Aan dit artikel of deze sectie wordt de komende uren of dagen nog druk gewerkt. Klik op geschiedenis voor de laatste ontwikkelingen. Toelichting: Meltrain (overleg) 5 okt 2019 14:20 (CEST) verwacht nog t/m 3 november met deze pagina bezig te zijn |
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 23 juni 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 83 in België | |
Vervoerder(s) | MIVB |
Entiteit | Brussels Hoofdstedelijk Gewest |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Brussel |
Materieel | Onbekend |
Rijdt sinds | 4 november 2019 |
Voorganger(s) | 84, 88 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Dal | 5x/uur |
Avond (werkdagen) | 3-5x/uur |
Zaterdag | 3-5x/uur |
Zaterdagavond | 3-5x/uur |
Zondag | 3x/uur |
Zondagavond | 3x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 83 rijdt van Station Sint-Agatha-Berchem via Ganshoren en Jette naar de Heizel.
Dienstregeling
- Tijdens de vroege ochtendspits begint een aantal ritten op Eeuwfeestsquare en in de avond eindigt een aantal ritten daar.
- Op werkdagen wordt na 21:00 uur 3x/uur gereden.
- Op zaterdag wordt tussen 11:30 en 21:00 uur 5x/uur gereden. Buiten deze tijden wordt 3x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Sint-Agatha-Berchem, Station | ||
Sint-Agatha-Berchem, Eilandenhout (Bois des Îles) | ||
Ganshoren, Basilix | ||
Ganshoren, Chopin | ||
Ganshoren, Sport | ||
Ganshoren, Het Veroost | ||
Ganshoren, Neuberger | ||
Ganshoren, Lowet | ||
Ganshoren, Nereus | ||
Ganshoren, Van Page | ||
Ganshoren, Eeuwfeestsquare (Square du Centenaire) | ||
Jette, Le Roux | ||
Jette, Eugène Toussaint | ||
Jette, Reniers | ||
Jette, Bonaventure | ||
Jette, Oude Afspanning (Ancienne Barrière) | ||
Jette, UZ Brussel | ||
Jette, UZ Pediatrie (UZ Pédiatrie) | ||
Jette, Dikke Beuk (Arbre Ballon) | ||
Brussel, De Heyn | ||
Brussel, Modelwijk 4 (Cité Modèle 4) | ||
Brussel, Palfijn | ||
Brussel, Amethist (Améthyste) | ||
Brussel, Koning Boudewijn (Roi Baudouin) | ||
Brussel, Heizel |
Geschiedenis
Lijn 84 is wegens een capaciteitsgebrek tussen Station Berchem en Beekkant per 31 augustus 2015 ingekort tot Heizel - Station Berchem. Het vervallen traject is overgenomen door lijn 87.
Vanwege de introductie van tramlijn 9 werd de route van lijn 84 in Jette met ingang van 2 september 2018 aangepast, om zodoende minder parallel aan de tramlijn te rijden en de Eugène Toussaintstraat beter te bedienen. Daarnaast kregen in de omgeving van het UZ Brussel enkele haltes een andere naam.
Tot slot ging de frequentie op zaterdagmiddag omhoog van 3x/uur naar 5x/uur.
Halte | ||
Ganshoren, Van Page | ||
Ganshoren, Eeuwfeestsquare (Square du Centenaire) | ||
Jette, De Rivieren | ||
Jette, Oude Afspanning (Ancienne Barrière) | ||
Jette, Laarbeek / UZ Brussel (Laerbeek / UZ Brussel) | ||
Jette, Brandweer / UZ Brussel (Pompiers / UZ Brussel) | ||
Jette, Dikke Beuk-Heymbosch (Arbre-Ballon-Heymbosch) | ||
Brussel, De Heyn |
Met ingang van 4 november 2019 ging lijn 86 in beide richtingen via De Brouckère rijden.