Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station
Buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | Breng (Hermes) |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City CNG |
Rijdt sinds | 29 augustus 2010 |
Voorganger(s) | 32, 33 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 33 rijdt van Arnhem via Huissen, Angeren, Doornenburg, Gendt, Haalderen, Bemmel, Doornik en Lent naar Nijmegen.
Dienstregeling
- De spitstoevoegers worden alleen in de spitsrichting tussen Huissen en Arnhem gereden: in de ochtendspits naar Arnhem en in de middagspits naar Huissen. Hierdoor ontstaat een frequentie van 4x/uur in plaats van 2x/uur.
Tariefinformatie | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Arnhem Nijmegen is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,08 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,71. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
1 gold tot 27 augustus OVpayIn de concessie Arnhem Nijmegen kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wagenverkoop | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Stadstheater Arnhem | ||
Arnhem, Airborneplein | ||
Arnhem, De Monchyplein | ||
Arnhem, Groene Weide | ||
Arnhem, Visserslaan | ||
Arnhem, Biezenlaan | ||
Arnhem, Stadswaardenlaan | ||
Arnhem, Immerloo | ||
Arnhem, Oude Huissenseweg | ||
Huissen, Grevenveld | ||
Huissen, Nielant | ||
Huissen, Heirweg | ||
Huissen, Bredestraat | ||
Huissen, Langekerkstraat | ||
Huissen, Stadswal | ||
Huissen, Binnenveld | ||
Huissen, Valom | ||
Huissen, Polseweg | ||
Angeren, Geldersch Oord | ||
Angeren, Kamervoort | ||
Angeren, Julianastraat | ||
Angeren, Molenstraat | ||
Angeren, Sterrenberg | ||
Angeren, Boerenhoek | ||
Doornenburg, Stenen Palen | ||
Doornenburg, De Linge | ||
Doornenburg, Krakkedel | ||
Doornenburg, De Woerd | ||
Doornenburg, Rijnstraat | ||
Doornenburg, Van Kol | ||
Doornenburg, Blauwe Hoek | ||
Gendt, Molenstraat | ||
Gendt, Olyhorststraat | ||
Gendt, Kapelstraat | ||
Gendt, Dwarsakker | ||
Gendt, Julianaplein | ||
Gendt, Markt | ||
Gendt, Baron van Gendtlaan | ||
Gendt, Kommerdijk | ||
Gendt, Kruisstraat | ||
Gendt, Industrieterrein | ||
Haalderen, Groenestraat | ||
Haalderen, Kerk | ||
Haalderen, Lage Zandsestraat | ||
Haalderen, De Essenpas | ||
Bemmel, Papenstraat | ||
Bemmel, Oostervelden | ||
Bemmel, Klappenburgstraat | ||
Bemmel, Sportlaan | ||
Bemmel, Gemeentehuis | ||
Bemmel, Molenwei | ||
Bemmel, Vossenhol | ||
Bemmel, De Pas | ||
Doornik, Het Nevelveld | ||
Doornik, Zandsepad | ||
Doornik, Doornik | ||
Doornik, Bekkersland | ||
Lent, Laauwikstraat | ||
Lent, Turennesingel | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Waalkade | ||
Nijmegen, Joris Ivensplein | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Geschiedenis lijn
Tot en met 28 augustus 2010 reed lijn 33 te Nijmegen nog door naar Heyendaal. Dit traject werd overgenomen door lijn 300. Lijn 33 nam delen van de route van de oude lijn 32 over. In de ochtendspits werd de frequentie tussen Arnhem en Huissen opgevoerd tot achtmaal per uur om reizigers te Arnhem Zuid te compenseren voor het wegvallen van lijn 32 en het feit dat zijn opvolger, lijn 300, niet bij alle haltes stopt.
Op 12 december 2011 is lijn 33 een lichtelijk gewijzigde route gaan rijden tussen Malburgen-Oost in Arnhem en Huissen. De haltes Arnhem, Eimerssingel en Huissen, Oude Huissenseweg werden toegevoegd. De frequentie in de ochtendspits tussen Huissen en Arnhem ging weer terug naar viermaal per uur.
Oorspronkelijk reed lijn 33 in Nijmegen via de Burchtstraat in plaats van de Waalkade. De Burchtstraat was om maandagen en zaterdagen tot acht uur 's avonds onbegaanbaar vanwege de markt. Daarom werden diverse marktroutes bereden. Oorspronkelijk reed lijn 33 op marktdagen via de Waalkade maar toen deze onbegaanbaar werd tot 2 juni 2013 via het Hertogplein en de Nassausingel gereden. Vanaf deze datum werd geheel via de Singels gereden.
Halte | ||
Lent, Station Nijmegen Lent | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Sint Canisiussingel | ||
Nijmegen, Nassausingel | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Op 20 oktober 2013 is de halte Laauwikstraat te Lent vernoemd tot station Nijmegen Lent. Per 17 augustus 2014 ging lijn 33 in Nijmegen via de Waalkade rijden.
Halte | ||
Lent, Laauwikstraat | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Hertogplein | ||
Nijmegen, Nassausingel | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Vanaf 13 december 2015 ging lijn 33 stoppen bij de nieuwe halte Veur Lent. Per 24 juli 2016 rijdt lijn 33 op zaterdagen tijdens de schoolvakanties in de zomer nog maar eenmaal per uur tussen de halte Valom te Huissen en station Nijmegen. In 2017 wordt deze vakantiedienstregeling tijdens de gehele zomervakantie, een periode van zeven weken (in plaats van zes), gereden. Op 19 augustus 2018 kwam de halte Veur Lent weer te vervallen.
Per 9 december 2018 kwam de halte Kolkweg te Haalderen te vervallen. Te Lent ging lijn 33 via de Turennesingel rijden in plaats van via de Laauwikstraat. Tevens werd in de zomervakantie op zaterdag weer 2x/uur de volledige route gereden in plaats van alleen tussen Arnhem en Huissen.
Halte | ||
Doornik, Bekkersland | ||
Lent, Turennesingel | ||
Lent, Petuniastraat | ||
Lent, Lentseveld | ||
Lent, Station Lent Laauwikstraat | ||
Nijmegen, Hunnerpark |