Lijn 2 Amersfoort, Centraal Station - Nieuwland
Buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amersfoort |
Materieel | Setra S 415 LE Business |
Rijdt sinds | 10 december 2017 |
Voorganger(s) | X2 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 2 rijdt van station Amersfoort via het Meander Medisch Centrum en de Bunschoterstraat naar Nieuwland.
Dienstregeling
- 's Avonds wordt tussen 19.00 en 20.00 uur 4x/uur gereden.
- Zaterdags wordt tot 9.30 uur 2x/uur gereden.
- Op avonden in het weekend wordt tussen 17.00 en 19.00 uur 4x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Snouckaertlaan | ||
Amersfoort, Stadhuis | ||
Amersfoort, Eemplein | ||
Amersfoort, Brabantsestraat | ||
Amersfoort, Kwekersweg | ||
Amersfoort, Meander Medisch Centrum | ||
Hoogland, Zevenhuizerstraat | ||
Amersfoort, Hooglandsepoort | ||
Amersfoort, Het Rode Hert | ||
Amersfoort, De Rode Leeuw | ||
Amersfoort, Leverkruid | ||
Amersfoort, Campagnergaarde | ||
Amersfoort, Zonnewijzer | ||
Amersfoort, Zeldertsedreef | ||
Amersfoort, Watersteeg | ||
Amersfoort, Biesvaren | ||
Geschiedenis
Met ingang van 10 december 2017 werd lijn X2 weer hernoemd naar lijn 2 aangezien er geen snellere variant bestaat. Op zaterdagmiddagen in de kerstvakantie bleef voortaan 6x/uur gereden worden. Per 9 december 2018 werd de frequentie in de spitsuren en op zaterdagmiddag verlaagd van 6x/uur naar 4x/uur. De kwartiersdienst startte en eindigde op zaterdag voortaan een half uur eerder, ook reden alle ritten op zaterdagavond voortaan een kwartier eerder met uitzondering van de laatste rit. Zondags reden alle ritten voortaan een kwartier eerder met uitzondering van de laatste rit, tevens werd de uurdienst richting station in de late avond verdicht tot een halfuursdienst.