Lijn 56 Amersfoort Centraal Station - Wijk bij Duurstede Busstation
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 56 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Setra S 415 LE Business |
Rijdt sinds | 5 maart 2017 |
Voorganger(s) | 56 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur |
Avond (weekend) | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 56 rijdt van Amersfoort via Soesterberg, Zeist, Driebergen, Doorn en Langbroek naar Wijk bij Duurstede.
Dienstregeling
- Op zaterdag tussen 17.00 en 19.00 uur wordt 1x/uur het hele traject en 1x/uur tussen Amersfoort en station Driebergen-Zeist gereden.
- Op doordeweekse avonden wordt 1x/uur het hele traject gereden en 1x/uur tussen Amersfoort en station Driebergen-Zeist. Op overige avonden en zondag de gehele dag wordt 1x/uur de gehele route gereden.
- In de ochtendspits buiten de zomervakantie wordt tussen 7:00 en 8:00 uur 4x/uur gereden van Wijk bij Duurstede naar Amersfoort. In deze periode begint één rit bij station Driebergen-Zeist naar Amersfoort en eindigt één rit vanuit Wijk bij Duurstede bij Zeist, Handelscentrum.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Bergkerk | ||
Amersfoort, Vondellaan | ||
Amersfoort, Potgieterlaan | ||
Amersfoort, Zorgcentrum De Lichtenberg | ||
Amersfoort, Zon en Schild | ||
Soesterberg, Bethanie/Hebron | ||
Soesterberg, Meijerijlaantje | ||
Soesterberg, Dumoulin Kazerne | ||
Soesterberg, De Stompert | ||
Soesterberg, Kontakt der Kontinenten | ||
Soesterberg, Oude Tempellaan | ||
Soesterberg, 't Zwaantje | ||
Soesterberg, Rooms Katholieke Kerk | ||
Huis ter Heide, Sterrenberg | ||
Huis ter Heide, Dolderseweg | ||
Huis ter Heide, Prins Alexanderweg | ||
Huis ter Heide, Prins Alexanderstichting | ||
Zeist, Handelscentrum | ||
Zeist, Geroplein | ||
Zeist, Lindenlaan | ||
Zeist, Busstation | ||
Zeist, Markt | ||
Zeist, Slotlaan | ||
Zeist, Belcour | ||
Zeist, Hogeweg | ||
Zeist, Amandelhof | ||
Zeist, Louise de Colignyplein | ||
Zeist, De Oldenborgh | ||
Zeist, Heerewegen | ||
Zeist, Prinses Margrietlaan | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeist | ||
Driebergen, Van Oosthuyselaan | ||
Driebergen, Melvill van Carnbeelaan | ||
Driebergen, Gezichtslaan | ||
Driebergen, Traay/Arnhemsebovenweg | ||
Driebergen, Welgelegenlaan | ||
Doorn, Het Grote Bos | ||
Doorn, Bartimeushage | ||
Doorn, Mariniers Kazerne | ||
Doorn, Woestduinlaan Noord | ||
Doorn, Drift | ||
Doorn, Berkenweg | ||
Doorn, Centrum | ||
Doorn, Huis Doorn | ||
Doorn, De Wijngaard | ||
Langbroek, Gooyerdijk | ||
Langbroek, Julianalaan | ||
Cothen, Cotherweg | ||
Wijk bij Duurstede, De Geer | ||
Wijk bij Duurstede, Voorwijk | ||
Wijk bij Duurstede, Nieuweweg | ||
Wijk bij Duurstede, Steenstraat-Centrum | ||
Wijk bij Duurstede, Engk/Frankenhof | ||
Wijk bij Duurstede, Engdijk | ||
Wijk bij Duurstede, Kempenaar | ||
Wijk bij Duurstede, Amstel | ||
Wijk bij Duurstede, Busstation |
Geschiedenis
Met ingang van 5 maart 2017 werd de dienstregeling van lijn 56 wegens de talrijke vertragingen aangepast. Hierbij kwam de route tussen station Amersfoort en het Meander MC te vervallen. In Doorn werd de halte Berkenweg toegevoegd. Verder bleef de lijn ongewijzigd.
Halte | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeist | ||
Driebergen, Loolaan/A12 | ||
Driebergen, Van Oosthuyselaan |
Op 10 december 2017 werd de route in Driebergen licht gewijzigd. Voortaan werd via de Bruellaan en Arnhemsebovenweg gereden, waardoor halte Loolaan/A12 kwam te vervallen.
Halte | ||
Zeist, Busstation | ||
Zeist, Belcour | ||
Zeist, Hogeweg |
Per 9 december 2018 kwam de eerste rit vanaf Zeist richting zowel Amersfoort als Wijk bij Duurstede op maandag tot en met vrijdag vanwege de lage bezetting te vervallen. 's Avonds na 18.30 uur verschoven in het weekend alle ritten een kwartier naar voren. In Zeist werd voortaan richting Wijk bij Duurstede via de Antonlaan en Weeshuislaan gereden waardoor halte Belcour in die richting verviel. Nieuw waren de haltes Markt en Slotlaan.