Lijn 21 Zwijndrecht Station - Ridderkerk Koningsplein
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Toekomstige buslijn 21 | |
Vervoerder(s) | Taxibedrijf i.o.v. Qbuzz |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt vanaf | 9 december 2018 |
Voorganger(s) | 21 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 21 rijdt van Dordrecht via Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht naar- Ridderkerk.
Dienstregeling
- Vanaf station Zwijndrecht rijden alle ritten door als lijn 22.
Route
Halte | ||
Zwijndrecht, Station | ||
Zwijndrecht, Oude Veiling | ||
Zwijndrecht, 't Veer | ||
Zwijndrecht, van Schaikstraat | ||
Zwijndrecht, Burgemeester Slobbelaan | ||
Zwijndrecht, Cort van der Lindenstraat | ||
Zwijndrecht, Van Hogendorplaan | ||
Zwijndrecht, Bouquet | ||
Zwijndrecht, Beneluxlaan | ||
Zwijndrecht, Hoofdland | ||
Zwijndrecht, Swanendrift | ||
Zwijndrecht, Doctor Plesmanstraat | ||
Zwijndrecht, Ziekenhuis | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, De Heerlijkheid | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Elzengaarde | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Dreef | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Winkelcentrum Hoog Ambacht | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Appelgaarde | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Van Renesseborch | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Van Kijfhoekstraat | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Antoniuslaan | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, De Schoof | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Graaf Willemlaan | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Kastanjehoeve | ||
Ridderkerk, Oostendam | ||
Ridderkerk, P+R Oudelande | ||
Ridderkerk, Salem | ||
Ridderkerk, Sporthal Drievliet | ||
Ridderkerk, Zwaluw | ||
Ridderkerk, Jan Luykenstraat | ||
Ridderkerk, Koningsplein |
Geschiedenis
Met ingang van 9 december 2018 nam Qbuzz het vervoer in het DAV-gebied over van Arriva. Lijn 21 werd ingekort tot station Zwijndrecht en reed niet langer door Kort Ambacht en langs Swinhove, hier nam lijn 22 het vervoer over.
Vanaf station Zwijndrecht werd voortaan via 't Veer naar Walburg gereden, daarna de bestaande route naar het Ziekenhuis. Vervolgens werd voortaan via de Dreef en Laan van Welhorst naar Hendrik-Ido-Ambacht gereden werd, de route via het Zwembad en Cascade verviel. Na de Volgerlanden werd de route via halte Van Renesseborch overgenomen van lijn 92, waarna vanaf De Schoof ongewijzigd naar Ridderkerk gereden werd. De belbusritten in de avond en op zondag kwamen te vervallen, op zaterdag reed de eerste rit voortaan ruim een uur later. In de spits werd de frequentie verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.