Lijn 614 Monnickendam Nieuwpoortslaan - Hoorn Oscar Romero
Buslijn 614 | |
Vervoerder(s) | EBS |
Concessie | Waterland |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Scania Omnilink G |
Rijdt sinds | 14 december 2008 |
Voorganger(s) | 614 |
Frequenties
| |
Spits | 5x/ochtendspits (ri. Hoorn) 4x/middagspits (ri. Edam) |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 614 rijdt van Monnickendam via Katwoude, Edam en Scharwoude naar Hoorn.
Dienstuitvoering
Heenrichting
- 1x: Monnickendam Nieuwpoortslaan → Hoorn Oscar Romero
- 2x: Volendam Zeestraat → Hoorn Oscar Romero (via Vissersstraat)
- 1x: Volendam Stadskantoor → Hoorn Station
- 1x: Volendam Zeestraat → Hoorn Oscar Romero (via Populierenlaan)
Terugrichting
- 4x: Hoorn Oscar Romero → Edam Busstation
Route
Halte | ||
↓ | Monnickendam, Nieuwpoortslaan | |
Monnickendam, Ringshemmen | ||
Monnickendam, 't Spil | ||
Monnickendam, Pierebaan | ||
↓ | Monnickendam, Swaensborch | |
Monnickendam, Grote Kerk | ||
Katwoude, Lagedijk | ||
Katwoude, De Zedde | ||
↓ | Volendam, Zeestraat | |
Volendam, Weegschaalstraat | ||
Volendam, Junoplantsoen | ||
Volendam, Dirk Visstraat | ||
Volendam, Kraggenburg | ||
Volendam, Leendert Spaanderlaan | ||
Volendam, Schoener | ||
Volendam, Jan Platstraat | ||
Volendam, Stadskantoor | ||
Volendam, Politiebureau | ||
Volendam, Vissersstraat | ||
Volendam, Edisonstraat | ||
Volendam, Monseigneur Veermanlaan | ||
Volendam, Grote Ven | ||
Volendam, Brederodestraat | ||
Volendam, Tjaskermolen | ||
Edam, Watermolen | ||
Edam, Weerenstraat | ||
Edam, IJe | ||
Edam, De Meermin | ||
Edam, Busstation | ||
Edam, Technische School | ||
Middelie, Riethoorneweg | ||
Middelie, Klemweg (N247) | ||
Warder, Verkavelingsweg | ||
Oosthuizen, Dorp | ||
Beets, N247 | ||
Oudendijk, N247 | ||
Scharwoude, Rijksweg | ||
Hoorn, Berkhouterweg | ||
Hoorn, Dampten | ||
Hoorn, Station | ||
Hoorn, Draafsingel | ||
Hoorn, Jacobus Daniël Pollstraat | ||
Hoorn, Wabenstraat | ||
Hoorn, Nieuwe Steen | ||
Hoorn, Copernicus | ||
Hoorn, Oscar Romero |
Geschiedenis
Deze lijn is ontstaan op 14 december 2008 toen de oude lijn 614 niet meer ging rijden tussen Monnickendam en Amsterdam.
Op 11 december 2011 werd het busvervoer in de concessie Waterland overgenomen door nieuwkomer EBS, dit ging wel ten koste van Arriva. Naast de introductie van het R-net werd vrijwel het gehele lijnennet vernummerd. De dienstregeling en route bleven daarbij (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd.
Op 9 december 2012 werden in de dienstregeling enkele wijzigingen doorgevoerd. De tweede rit vanuit Monnickendam werd geschrapt, daarvoor in de plaats werden twee nieuwe ritten toegevoegd vanuit Edam naar Hoorn. In de middagspits kwamen twee ritten binnen Hoorn te vervallen, maar werden twee nieuwe ritten toegevoegd van de Nieuwe Steen naar Edam.
Door de te scherpe inschrijving van EBS tijdens de aanbesteding van de concessie Waterland leed zij flink verlies op de bestaande lijnvoering. Daarom kwam per 17 augustus 2014 een geheel nieuwe dienstregeling uit, waarin enerzijds bezuinigingen werden doorgevoerd op zwakkere lijnen, maar anderzijds op drukkere lijnen uitbreidingen plaatsvonden. Vanwege het geringe aantal instappers te Scharwoude ging de lijn voortaan rechtstreeks via de Berkhouterweg naar Hoorn rijden i.p.v. Scharwoude en de Grote Waal. De twee ochtendritten vanuit Edam en één middagrit kwamen voorts te vervallen.
Voormalige route(s)
Voormalige route door Scharwoude (12-2008 - 08-2014)
Halte | ||
Scharwoude, Rijksweg | ||
Scharwoude, Ooms | ||
Scharwoude, Gemaal Westerkogge | ||
Hoorn, Poldermolen | ||
Hoorn, Verfmolen | ||
Hoorn, Korenmolen | ||
Hoorn, Houtzaagmolen | ||
Hoorn, Poolster | ||
Hoorn, Astronautenweg | ||
Hoorn, Zuiderkruisstraat | ||
Hoorn, Station |