Lijn 44 Rotterdam, Rotterdam Centraal - Zuidplein
Buslijn 44 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessie | Bus Rotterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Rotterdam |
Formule | 6-4-2 |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Rijdt sinds | 24 mei 2004 |
Frequenties
| |
Spits | 6-12x/uur (ochtend) 7-8x/uur (middag) |
Spits (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Dal | 6x/uur |
Dal (vakantie) | 4x/ur (zomer) |
Avond | 3x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 44 rijdt van Rotterdam Centraal via Diergaarde Blijdorp, metrostation Dijkzigt, het Erasmus MC en de Carnissebuurt naar busstation Zuidplein.
Dienstregeling
- Tijdens de ochtendspits wordt 12x/uur van Zuidplein naar Dijkzigt gereden. De helft van die ritten rijdt door naar Rotterdam Centraal. In de andere richting wordt dan elke 8 à 10 minuten het hele traject bereden.
- Tijdens de middagspits wordt in beide richtingen elke 8 minuten gereden.
- Tijdens de zomerdienstregeling wordt dagelijks overdag op het hele traject 4x/uur gereden.
- Tijdens wegwerkzaamheden aan de Maastunnel rijdt deze lijn een omleiding via de Westzeedijk, Erasmusbrug en Brielselaan en stopt extra bij metrostation Rijnhaven.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Rotterdam Centraal | ||
Rotterdam, Bentinckplein | ||
Rotterdam, Diergaarde Blijdorp | ||
Rotterdam, Beukelsdijk | ||
Rotterdam, Vierambachtsstraat | ||
Rotterdam, Heemraadsplein | ||
Rotterdam, Claes de Vrieselaan | ||
Rotterdam, Nieuwe Binnenweg | ||
Rotterdam, Breitnerstraat | ||
Rotterdam, Wytemastraat | ||
Rotterdam, Dijkzigt Metro | ||
Rotterdam, Erasmus MC/'s-Gravendijkwal | ||
Rotterdam, Katendrechtse Lagedijk | ||
Rotterdam, Gruttostraat | ||
Rotterdam, Utenhagestraat | ||
Rotterdam, Amelandseplein | ||
Rotterdam, Markerstraat | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Externe link
Geschiedenis
Met ingang van 11 december 2016 rijdt er tijdens de ochtendspits elke 5 minuten een bus van Zuidplein naar Dijkzigt.