Lijn 29 Winschoten Busstation NS - Winschoten Busstation NS
Voormalige buslijn 29 | |
Vervoerder(s) | GADO |
Regio | Oost-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1994 t/m 31 mei 1997 |
Opvolger(s) | 18 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur (middag) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2-3x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 29 reed van Winschoten via Finsterwolde, Ganzedijk, Drieborg, Nieuw Beerta en Nieuweschans naar Winschoten.
Er werd van maandag t/m zaterdag in de ochtend vanuit Nieuweschans naar Winschoten gereden. De tweede ochtendrit reed tot Finsterwolde en sloot daar aan op lijn 17 richting Winschoten, zelf reed deze rit door als lijn 17/43 naar Woldendorp Scholengemeenschap. Er was dan ook een rit die in Winschoten begon en dan rechtstreeks naar Nieuweschans reed en dan de route weer oppakte richting Winschoten. In de middag waren de ritten naar Nieuweschans en die gingen dan weer rechtstreeks terug naar Winschoten. In de avonduren en op zondag werd lijn 29 vervangen door lijntaxi 229.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Winschoten, Station | ||
Winschoten, Posttil | ||
Nieuweschans, Bronnenbad | ||
Nieuw Beerta, Kerk | ||
Drieborg, Luppo Stekweg | ||
Ganzedijk, Rheidertil | ||
Finsterwolde, Gemeentehuis | ||
Finsterwolde, Sportveld | ||
Ekamp, Ekamperweg | ||
Winschoten, Winschoterdiep/Oostereind | ||
Winschoten, Station |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 29 mei 1994.
Vanaf 28 mei 1995 gingen in de spitsrichting enkele ritten rechtstreeks via de A7 rijden tussen beide plaatsen, zodat een flinke reistijdversnelling ontstond.
Lijntaxi
In de dienstregeling 1995/1996 kreeg deze lijn gezelschap van de lijntaxi, deze ging de minder rendabele ritten vervangen. Vanaf die datum gingen alle ritten in de avonduren en op zondag als lijntaxi rijden, maar alleen tussen Winschoten en Nieuweschans via de langzame route; de snellere route via de A7 werd dan niet bediend.