Lijn 72 Steenwijk Station - Zwartsluis Busstation
Voormalige buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | NWH (... - 1991), DVM/NWH (1992 - ...) |
Regio | Kop van Overijssel |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1991 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/2 uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | reed niet |
Zondag (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Lijn 72 reed van Steenwijk via Giethoorn naar Zwartsluis.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Steenwijk, Station | ||
Steenwijk, Zuidveen | ||
Giethoorn, Hotel Harmonie | ||
Giethoorn, Kerkweg | ||
Giethoorn, Ds. Hylkemaweg | ||
Blauwe Hand, Blauwe Hand | ||
Beukers, Beukers | ||
Zwartsluis, Bejaardencentrum | ||
Zwartsluis, Busstation |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de NWH.
Vanaf 2 juni 1991 ging deze lijn, bij wijze van proef, tijdens de zomerperiode op zondag elk uur in beide richtingen rijden. Buiten de zomerperiode bleef deze lijn slechts vier keer per richting rijden.