Lijn 680 Heinenoord Busstation - Barendrecht Evertsenstraat
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 680 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee (2016-2023) |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | VDL Citea |
Periode | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 180 |
Opvolger(s) | 180 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | 3x/dag (v.a. 13:00) |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 680 reed van Heinenoord via de A29 naar het centrum en de scholen van Barendrecht.
Dienstregeling
- 's Ochtends reden twee ritten (in een uursdienst) naar Barendrecht en 's middags reden vijf ritten (eveneens in een uursdienst) naar Heinenoord.
- Tussen de tweede en derde rit zat echter slechts een half uur, zodat het patroon vanaf dat moment een half uur verschoven was t.o.v. de eerste twee ritten.
Route
Halte | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Barendrecht, Trambaan | ||
Barendrecht, Zichtwei | ||
Barendrecht, Middeldijk | ||
Barendrecht, 2e Barendrechtseweg | ||
Barendrecht, Evertsenstraat |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 ging de volgende concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee van start. Deze was na de aanbestedingsronde gewonnen door Connexxion, waardoor die vervoerder weer terugkeerde in één van zijn ontstaansgebieden. Naast de introductie van het R-net werden diverse andere wijzigingen doorgevoerd.
Vanwege de geringere vervoersvraag werd de bestaande lijn 180 tussen Heinenoord en Barendrecht opgeheven. Slechts in de schoolrichting bleven onder het nieuwe lijnnummer 680 enkele ritten rijden, waarmee de lijn dus degradeerde naar een schoolbus. Deze ritten kregen in Barendrecht tevens het nieuwe eindpunt Evertsenstraat, wat dichter bij de scholen ligt. In 2017 werd de lijn weer omgezet in een reguliere streekbus.