Lijn 621 Vaals Busstation - Heerlen Zuyd Hogeschool
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 621 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Limburg |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 143 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/ochtendspits (ri. Heerlen) |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 621 rijdt van Vaals via Lemiers en Nijswiller rechtstreeks naar Heerlen.
Route
Halte | ||
↓ | Vaals, Busstation | |
Vaals, Sint-Jozefkerk | ||
Vaals, Heuvel | ||
Lemiers, Lemierserberg | ||
Lemiers, Lemiers | ||
Lemiers, A je Striekiezer | ||
Lemiers, Piethaan | ||
Vijlen, Mamelis | ||
Nijswiller, Benedictusberg | ||
Nijswiller, Sophianum College | ||
Heerlen, Sterflat | ||
Heerlen, John F. Kennedylaan/Zandweg | ||
Heerlen, Heesberg | ||
Heerlen, Akerstraat/Burgemeester Waszinkstraat | ||
Heerlen, Bernardinuscollege | ||
Heerlen, Akerstraat | ||
Heerlen, Stadsschouwburg | ||
↓ | Heerlen, Busstation | |
↓ | Heerlen, Hogeschool Zuyd |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 ging de volgende concessie Limburg van start, die nu de volledige provincie besloeg. Na het debacle met Abellio werd de concessie aan de tweede winnaar gegund: Arriva. Het lijnennet van Veolia Transport werd hierbij flink aangepast, waarbij het visgraatmodel de basis voor het lijnennet vormt.
De oude lijn 143 kreeg op die datum, als verwijzing naar de reguliere buslijn, het nieuwe lijnnummer 621. De route en dienstregeling wijzigden hierbij vrijwel niet, alleen in Heerlen werd de route doorgetrokken naar de Hogeschool Zuyd.