Lijn 296 Amersfoort Morielje - Utrecht Rijnsweerd Noord
Voormalige buslijn 296 | |
Vervoerder(s) | Pouw Vervoer & Connexxion Tours i.o.v. Connexxion |
Concessie | Provincie Utrecht (2009-2016) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Integro |
Periode | t/m 10 december 2016 |
Opvolger(s) | 203, 204 |
Frequenties
| |
Spits | 4-8x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 296 reed van Amersfoort via de A28 naar Utrecht.
Dienstregeling
- De ritten richting Utrecht begonnen bij de halte Morielje en de ritten komende uit Utrecht reden tot Het Duin.
- Van aanvang dienst tot 13.40 reed de lijn naar Utrecht Rijnsweerd en vanaf ongeveer 11.30 tot het einde van de avondspits reed de lijn naar Amersfoort.
Route
Halte | ||
↓ | Amersfoort, Morielje | |
Amersfoort, Bovist | ||
Amersfoort, Steenbes | ||
Amersfoort, Spanderswoud | ||
Amersfoort, De Ontmoeting | ||
↑ | Amersfoort, Het Duin | |
Amersfoort, De Ontmoeting | ||
Amersfoort, Spanderswoud | ||
Amersfoort, Steenbes | ||
Amersfoort, Bovist | ||
Amersfoort, Morielje | ||
Amersfoort, Emiclaer | ||
Amersfoort, De Baander | ||
Amersfoort, Apollovlinder | ||
Amersfoort, Hermelijnvlinder | ||
Amersfoort, Curiestraat | ||
Amersfoort, Piccolopad | ||
Amersfoort, Trompetstraat | ||
Amersfoort, Station Schothorst | ||
Amersfoort, Silverstein | ||
Amersfoort, Oudegein | ||
Amersfoort, Paladijnenweg | ||
Amersfoort, Neptunusplein | ||
Amersfoort, Blekerseiland | ||
Amersfoort, H. van Viandenstraat | ||
Amersfoort, De Kei | ||
Amersfoort, Zonnehof-West | ||
Amersfoort, Zonnehof-Oost | ||
Amersfoort, Van Stolbergpark | ||
Amersfoort, Timorstraat | ||
Soesterberg, P+R Soesterberg (alleen uitstappen) | ||
Soesterberg, P+R Soesterberg (op verzoek) | ||
Utrecht, WKZ | ||
Utrecht, UMC Utrecht | ||
Utrecht, Heidelberglaan | ||
Utrecht, Botanische Tuinen | ||
Utrecht, Rijnsweerd Zuid | ||
Utrecht, Rijnsweerd Noord |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong vermoedelijk rond de eeuwwisseling. In de dienstregeling 2000/2001 werd alleen nog in de spitsrichting 4x/uur gereden en werd rond het middaguur éénmaal in beide richtingen gereden. Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over en werden de ritten op de spitslijnen vanuit Amersfoort naar De Uithof/Rijnsweerd meer verdeeld over de verschillende wijken. Hierdoor ging voortaan lijn 204 vanuit Kattenbroek rijden in een lagere frequentie. Lijn 203 nam de route door Zielhorst en Kruiskamp over.