Lijn 79 Groningen Centraal Station - Winschoten Station
Voormalige buslijn 79 | |
Vervoerder(s) | GADO |
Regio | Oost-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 79 reed van Groningen via Waterhuizen, Foxhol, Martenshoek, Hoogezand, Sappemeer, Zuidbroek, Noordbroek, Scheemda en Heiligerlee naar Winschoten.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed één rit naar Groningen en twee ritten naar Winschoten via industrieterrein Euvelgunne en in de middagspits reed één rit naar Winschoten via deze route.
Route
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Europaweg | ||
Groningen, Euvelgunne | ||
Foxhol, Hotel De Boer | ||
Martenshoek, Spoorstraat | ||
Hoogezand, Hoofdstraat/Rembrandtlaan | ||
Sappemeer, Letmaath | ||
Zuidbroek, De Broekchof | ||
Zuidbroek, Kruispunt Rijksweg | ||
Noordbroek, Gemeentewerken | ||
Scheemderzwaag, Hamrikkenweg | ||
Scheemda, Busstation | ||
Heiligerlee, Standbeeld | ||
Winschoten, Renselheerd | ||
Winschoten, Station |
Geschiedenis
De lijn reed ook al in de GADO Dienstregeling 1990/1991.
In de GADO Dienstregeling 1995/1996 werden de avondritten en de ritten in het weekeinde vervangen door lijntaxi 279 tussen Winschoten en Zuidbroek. Deze ritten sloten aan lijn 74 voor de richting Groningen v.v.