Lijn 52 Dokkum Busstation - Oostmahorn Esonstad (2003-2022)
Buslijn 52 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Spitsbus |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | VDL Citea VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/dag |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 52 rijdt een grote lus vanuit Dokkum langs de plaatsen in de Friese Noord-Oosthoek.
Dienstregeling
- Rond het middaguur rijdt één rit, die niet rijdt in de vakanties.
Route
Halte | ||
Dokkum, Busstation | ||
Wetzens, Wetzens | ||
Wetzens, Nieuwhuisterpijp | ||
Niawier, Niawier | ||
Oosternijkerk, Nijkerk | ||
Lioessens, Lioessens | ||
Morra, Morra | ||
Morra, Kaechsdyk | ||
Anjum, Nieuweweg | ||
Anjum, Jewier | ||
Anjum, Oostmahorn | ||
Oostmahorn, Esonstad | ||
Anjum, Oostmahorn | ||
Anjum, Jewier | ||
Lioessens, Dyksterwei | ||
Paesens, Paesens | ||
Paesens, Brug | ||
Moddergat, Moddergat | ||
Nes, Molenbuurt | ||
Nes, Buorren | ||
Nes, Efterwei | ||
Wierum, Wierum | ||
Wierum, Ternaarderweg | ||
Wierum, Bote Winia's Hoek | ||
Oosternijkerk, Bollingwier | ||
Oosternijkerk, Griene wei | ||
Oosternijkerk, Nijkerk | ||
Niawier, Niawier | ||
Wetzens, Nieuwhuisterpijp | ||
Wetzens, Wetzens | ||
Dokkum, Busstation |
Geschiedenis
Lijn 52 reed in elk geval al in 2003. Destijds werd altijd als belbus gereden en de route via Oostmahorn bestond nog niet, daarentegen werd wel via Hantumhuizen gereden.
Vanaf 31 maart 2013 verviel de halte Griene Wei in Oosternijkerk richting Oostmahorn vanwege een verlegging van de route.