Lijn 191 Valkenburg Station - Banholt Kerk / Eckelrade Molenweg
Voormalige buurtbuslijn 191 | |
Vervoerder(s) | VSL (1992 - 1995), Vancom (1995 - 1999), Arriva (1999 - ...), Limex |
Concessie | Heuvelland |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 31 mei 1992 t/m ... |
Voorganger(s) | 191 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 191 reed van Valkenburg via Sibbe, IJzeren en Scheulder naar Margraten. Vanaf daar werd om en om naar Honthem/Eckelrade of Bruisterbosch/Banholt gereden.
Route
Halte | ||
Valkenburg, Station | ||
Valkenburg, Nieuweweg | ||
Valkenburg, Wilhelminalaan | ||
Valkenburg, Monument | ||
Sibbe, Daalhemerweg | ||
Sibbe, Dorpstraat/Gatsestraat | ||
Sibbe, Dorpstraat/Lokerstraat | ||
Sibbe, Sibberkerkstraat 1 | ||
IJzeren, Kapelstraat 8 | ||
IJzeren, Heerstraat | ||
Scheulder, Heilig Hartbeeld | ||
Margraten, Scheuldersteeg | ||
Margraten, Holstraat/Eykerstraat | ||
Margraten, Eykerstraat 38 | ||
Margraten, Eykerstraat 43 | ||
Margraten, Bejaardenhuis | ||
Margraten, Burg. Ronckersplein | ||
Margraten, Rijksweg 27 | ||
Honthem, Kapel | ||
Eckelrade, Dorpsstraat 105 | ||
Eckelrade, Dorpsstraat/Kerk | ||
Eckelrade, Molenweg | ||
Bruisterbosch, Kapel | ||
Banholt, Bergstraat | ||
Banholt, Dalestraat | ||
Banholt, Sint Gerlachusstraat | ||
Banholt, Past. Rohsstraat | ||
Banholt, Kerk |
Geschiedenis
Op 31 mei 1992 werd de route van lijn 191 aangepast. Voortaan ging de helft van de ritten na Margraten naar Banholt rijden (via Bruisterbosch) en ging de andere helft ongewijzigd naar Eckelrade, zonder Bruisterbosch aan te doen. Tussen Valkenburg en Margraten wijzigde er niets, maar op beide takken ging de frequentie hierdoor wel terug naar 1x per 2 uur.
Op 1 mei 1995 werd de lijn in de concessie Heuvelland van Vancom onder gebracht. In 2002 ging de buurtbus mee naar Limex, de route bleef ongewijzigd.
Per 10 december 2006 ging de concessie over naar Veolia Transport. De route werd fors uitgebreid, voortaan werd gereden van Meerssen via Valkenburg, Margraten naar Teuven in België.