Lijn 1 Ringlijn Heerlen, Station - Meezenbroek
Voormalige buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | VSL |
Regio | Parkstad |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Parkstad |
Materieel | Onbekend |
Periode | 24 mei 1982 t/m ... |
Voorganger(s) | 18 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 1 reed van station Heerlen een lusroute via Aarveld, Welten, Benzenrade, station Heerlen, Schaesbergerveld en Meezenbroek.
Route
Halte | ||
Heerlen, Station | ||
Heerlen, Stadsschouwburg | ||
Heerlen, Kruisstraat | ||
Heerlen, Welterlaan 14 | ||
Heerlen, Pijnsweg | ||
Heerlen, Frankenlaan | ||
Heerlen, Ir. Lelystraat | ||
Heerlen, J.F. Kennedylaan | ||
Heerlen, Psyc. Centrum Welterhof | ||
Heerlen, Benzenrade | ||
Heerlen, Ziekenhuis | ||
Heerlen, Verpleegklinieken | ||
Heerlen, J.F. Kennedylaan | ||
Heerlen, Ir. Lelystraat | ||
Heerlen, Frankenlaan | ||
Heerlen, Pijnsweg | ||
Heerlen, Welterlaan 25 | ||
Heerlen, Ruys de Beerenbroucklaan 15 | ||
Heerlen, Akerstraat | ||
Heerlen, Stadsschouwburg | ||
↓ | Heerlen, Station | |
Heerlen, Spoorsingel/Overweg | ||
Heerlen, Spoorsingel | ||
Heerlen, Maria Reginaschool | ||
Heerlen, Eindhovenstraat/Kerk | ||
Heerlen, Eindhovenstraat 6 | ||
Heerlen, Alb. Cuypstraat/Limburgiastraat | ||
Heerlen, Alb. Cuypstraat/P. Breughelstraat | ||
Heerlen, Govert Flinckstraat | ||
Heerlen, Mesdagstraat | ||
Heerlen, Kasteellaan 89 | ||
Heerlen, Kasteellaan/Vijver | ||
Heerlen, Flat Molenwei | ||
Heerlen, Spoorsingel/Overweg | ||
Heerlen, Station |
Geschiedenis
Op 24 mei 1982 werd ook bij de VSL de Mobilofoon geïntroduceerd. Dit systeem kan echter geen dubbele lijnnummers verwerken, daarom werd deze introductie meteen aangegrepen om de oerwoud van lijnnummers aan te pakken. De oude lijn 18 ging voortaan rijden onder het nieuwe lijnnummer 1. De lusroute door Meezenbroek werd voortaan pas 'na' het Ziekenhuis aangedaan i.p.v. ervoor.