Lijn 135 Middelharnis Centrum - Ooltgensplaat Weespad
Buslijn 135 | |
Vervoerder(s) | (TCR i.o.v.) Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur (mei, zomer, kerst) |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur (mei, zomer, kerst) |
Avond | 1x/uur (deels als belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 135 rijdt van Middelharnis via Middelharnis/Sommelsdijk, Stad aan het Haringvliet, Den Bommel en Achthuizen naar Ooltgensplaat.
Dienstregeling
Door Middelharnis wordt slechts in één richting gereden: de ritten uit Ooltgensplaat rijden na de Doetinchemsestraat rechtstreeks naar halte Centrum waarvandaan na een korte stop de overige haltes in Middelharnis/Sommelsdijk op de terugrit worden aangedaan. 's Avonds na 19.30 uur worden deze haltes echter wel aangedaan onderweg naar halte Centrum.
In de daluren wordt er buiten de vakantieperioden vanaf ongeveer 14:00 2x/uur gereden. In de vakantieperioden en voor 14:00 (niet in de spits) wordt 1x/uur gereden.
Vanaf 19.00 uur van maandag t/m vrijdag wordt tussen Achthuizen N59 en Ooltgensplaat als belbus gereden. De laatste rit rijdt de volledige route als belbus.
Op zaterdag wordt vanaf 19:00 als belbus gereden van Middelharnis naar Ooltgensplaat. Alleen de laatste rit die om 23.55 uur vanuit Dirksland naar Ooltgensplaat rijdt, wordt niet als belbus gereden. Vanuit Ooltgensplaat wordt pas vanaf 20:00 als belbus gereden. Maar is er nog wel een bus om 22:07 die als vaste lijndienst naar Middelharnis rijdt.
Route
Halte | ||
↓ | Dirksland, Victoriahal | |
Sommelsdijk, Krakeelstraat | ||
Middelharnis, Centrum | ||
Middelharnis, Binnenweg | ||
Sommelsdijk, Koningin Julianaweg | ||
Middelharnis, Gemeentehuis | ||
Sommelsdijk, Koningin Julianaweg | ||
Middelharnis, Binnenweg | ||
Sommelsdijk, Koningin Julianaweg | ||
Middelharnis, Gemeentehuis | ||
Sommelsdijk, Dorpsweg | ||
Middelharnis, Doetinchemsestraat | ||
Stad aan het Haringvliet, Vrouwtjesweg | ||
Stad aan het Haringvliet, Nieuwstraat | ||
Stad aan het Haringvliet, Molendijk | ||
Stad aan het Haringvliet, Molen | ||
Den Bommel, Molendijk/Zuidzijde | ||
Den Bommel, Molen | ||
Den Bommel, Boven Oostdijk | ||
Den Bommel, Bommelstee | ||
Achthuizen, N59 Schaapsweg | ||
Achthuizen, Bommelsedijk | ||
Achthuizen, Dorp | ||
Achthuizen, De Stoof | ||
Ooltgensplaat, Langeweg | ||
Ooltgensplaat, Esdoornstraat | ||
Ooltgensplaat, Kerksingel | ||
Ooltgensplaat, Lindenlaan | ||
Ooltgensplaat, Weespad |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de ZWN.
In de dienstregeling 1995/1996 werd van maandag t/m vrijdag overdag 1x per 90 minuten gereden. In de spitsrichting ('s ochtends naar Middelharnis en 's middags naar Ooltgensplaat reden extra ritten die soms Achthuizen oversloegen. Op zaterdag werd slechts 1x per twee uur gereden.
Nieuwe concessie (2008)
Op 1 januari 2008 ging de concessie Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee over naar Arriva, die zij in de zomer van 2007 gewonnen had op basis van uitbreiding van de dienstregeling en inzet van nachtbussen..
In de dienstregeling 2008 werd van maandag t/m vrijdag in de (brede) spitsuren 2x/uur gereden en in de daluren en op zaterdag overdag 1x/uur. In de avonduren vanaf 19:00 en op zondag de gehele dag werd als belbus gereden. Doordeweeks werd van aanvang dienst tot 09:30 richting Middelharnis via het Centrum gereden en van 09:30 tot 19:00 werd richting Ooltgensplaat via het Centrum gereden in Middelharnis.
Vanaf 4 januari 2009 werd de route door Middelharnis voortaan altijd in één richting gereden (tegen de klok in). Ook werden alle belbusritten tussen Middelharnis en overstaphalte Schaapweg in de avonduren (niet op zondag) omgezet in een vaste lijndienst. De route door Middelharnis werd dan wel in beide richtingen gereden. Voorts werd de frequentie in de zomer- en kerstvakantie in de spitsuren verlaagd naar 1x/uur.
Op 1 juli 2012 werden de vertrektijden licht gewijzigd, de halfuurdienst in de middag ging pas om 14.00 uur beginnnen in verband met het lage aantal passagiers tussen 12.00 en 14.00 uur.