Lijn 68 Antwerpen Rooseveltplaats - Bocholt Brouwerij
Buslijn 68 in België | |
Vervoerder(s) | Autocars de Polder i.o.v. De Lijn |
Concessie | Limburg |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Integro, Touringcar |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | 1x/dag (richting Houthalen) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 68 rijdt van Antwerpen via Borgerhout, Olen, Geel, Kwaadmechelen, Beringen, Heusden, Zolder, Houthalen, Wijchmaal, Peer en Bree naar Bocholt.
In de ochtendspits rijden 2 ritten Bocholt - Antwerpen en in de middagspits rijden 2 ritten Antwerpen - Bocholt.
Op zondagavond rijdt deze lijn van Bochlt naar Houthalen, vanwaar verder wordt gereden als lijn 178 richting Leuven en Elsene. Op vrijdagmiddag vindt het omgekeerde plaats: dan rijden twee ritten van lijn 178 vanaf Houthalen verder als lijn 68 naar Bocholt.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Tunnelplaats | ||
↓ | Antwerpen, Rooseveltplaats | |
Antwerpen, Centraal Station | ||
Borgerhout, Turnhoutsepoort | ||
Herentals, De Duinen | ||
Geel, Oost | ||
Kwaadmechelen, Autosnelweg | ||
Paal, Zwanenbergstraat | ||
Beringen, Kasteletsingel | ||
Heusden, Weg naar Genenbos | ||
Zolder, Heikant | ||
Houthalen, Park & Ride | ||
Houthalen, Centrum | ||
Helchteren, Kruispunt | ||
Hechtel, Welsh Guardplein | ||
Wijchmaal, Sint Trudostraat | ||
Peer, Pol Kip | ||
Grote Brogel, Smeetshof | ||
Ellikom, Grote Baan | ||
Bree, Busstation | ||
Bree, Hamonterweg | ||
Bocholt, Brouwerij |
Tussen Antwerpen en Borgerhout is GEEN lokaal vervoer toegestaan.
Geschiedenis
In het kader van algemene bezuinigingen bij De Lijn, was het plan om de lijnen 68, 178 en 179 per 1 augustus 2012 op te heffen. Deze opheffing werd op het laatste moment voorkomen, maar in plaats daarvan geldt er per 23 september 2012 een speciaal tarief op deze lijnen, waarbij de prijs afhangt van de afgelegde afstand (met uitzondering van studenten).
Daarnaast zijn met ingang van 1 mei 2012 alle tussenritten opgeheven en bleven er twee retourritten per dag over, welke de gehele route rijden.
Op een onbekend moment verviel de route via Olen. Om reizigers naar die plaats niet te duperen ging de lijn voortaan stoppen in Herentals, waar doorgaande reizigers over kunnen stappen op lijn 15b naar Olen.
Voormalige route(s)
Voormalige route via Olen
Halte | ||
Borgerhout, Turnhoutsepoort | ||
Olen, Dorp | ||
Geel, Oost |