Lijn 49 Rotterdam Centraal Station - Utrecht Centraal Station
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 1 jun 2014 om 11:49 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |lijnnr=49 |vervoerder=Westnederland |regio=Rotterdam |regio2=Drechtsteden/Alblasserwaard/Vijfheerenlanden |regio3=Utrecht-West |lijnsoort=Streekbus...')
Voormalige buslijn 49 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio's | Rotterdam, Drechtsteden/Alblasserwaard/Vijfheerenlanden, Utrecht-West |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 49 reed van Rotterdam via Ridderkerk, Alblasserdam, Kinderdijk, Nieuw Lekkerland, Streefkerk, Groot Ammers, Nieuwpoort, Ameide, Lexmond en Vianen naar Utrecht.
In de spitsrichting werd 4x per uur gereden tussen Rotterdam en Streefkerk. In de daluren en op zaterdag werd er eenmaal per uur het gehele traject bereden en eenmaal per uur Rotterdam - Alblasserdam en Ameide - Utrecht. Op zondag werd 1x per 2 uur het hele traject bereden en 1x per 2 uur van Rotterdam tot Nieuw Lekkerland.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Rotterdam, Centraal Station | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, Zomerland | ||
Rotterdam, Rotonde | ||
Ridderkerk, Sportlaan | ||
Alblasserdam, Dam | ||
Alblasserdam, Vondellaan | ||
Alblasserdam, Scheldeplein | ||
Alblasserdam, Kabelfabriek | ||
Kinderdijk, School | ||
Nieuw-Lekkerland, Kerk | ||
Streefkerk, Dorp | ||
Groot Ammers, Fortuijnplein | ||
Gelkenes, Schoonhovense Veer | ||
Nieuwpoort, Dam | ||
Langerak, School | ||
Ameide, Café op de Lekdijk | ||
Lexmond, Kerk | ||
Vianen, Helsdingen | ||
Vianen, Weidekamp | ||
Vianen, Rietkamp | ||
Vianen, Sparrendreef | ||
Vianen, Prins Bernhardstraat | ||
Vianen, Busstation | ||
Vianen, Prins Bernhardstraat | ||
Vianen, Hotel Vianen | ||
Utrecht, 24 Oktoberplein | ||
Utrecht, Graadt van Roggenweg | ||
Utrecht, Westplein | ||
Utrecht, Centraal Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanaf 1 juni 1980 werd voortaan ook op zaterdagochtend elk half uur gereden tussen Utrecht en Ameide.