Lijn 61 Enschede Centraal - Overdinkel Schoolstraat
[[Categorie:Concessie Twente (Syntus Twente) (voormalige lijnen)]]
Voormalige buslijn 61 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | [[Concessie Twente (Syntus Twente)|Twente (Syntus Twente)]] |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Twents |
Materieel | VDL Citea LLE |
Periode | ... t/m 7 december 2013 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Koopavond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 61 rijd van Enschede, Van Heekplein via Losser naar Overdinkel.
Route
Halte | ||
Enschede, Van Heekplein | ||
Enschede, Centraal | ||
Enschede, Boddenkamp | ||
Enschede, Deurningerstraat | ||
Enschede, Roombeek | ||
Enschede, Hulsmaatstraat | ||
Enschede, Kotkampweg | ||
Enschede, Voortmansweg | ||
Lonneker, Driesprong | ||
Losser, Lonnekermolenweg | ||
Losser, Oude Losserseweg | ||
Losser, Landweerweg | ||
Losser, Pompstation | ||
Losser, Kranengoorweg | ||
Losser, Broekhoekweg | ||
Losser, Haydnstraat | ||
Losser, Sint Martinusschool | ||
Losser, R.K. Kerk | ||
Losser, Langenkamp | ||
Losser, Arendstraat | ||
Losser, Schorfhaar | ||
Losser, De Pol Noord | ||
Losser, Dinkelbrug | ||
Losser, Strootsweg | ||
Overdinkel, Kerkhofweg | ||
Overdinkel, R.K. Kerk | ||
Overdinkel, Prins Bernhardstraat | ||
Overdinkel, Tjibbe Knolstraat | ||
Overdinkel, Schoolstraat |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 13 februari 1994 bij de TET. Vanwege de lage bezetting op het traject Overdinkel - Gronau (D) in combinatie met de door Het Rijk opgelegde bezuinigingen noodzaakten ertoe het traject Overdinkel - Gronau (D) te laten vervallen. De dienstregeling bleef in grote lijnen ongewijzigd.
Bij aanvang van de nieuwe concessie Twente op 11 december 2005 werd lijn 61 ingekort tot Losser. Vanwege vele protesten van (met name) reizigers uit Overdinkel ging lijn 61 met ingang van 16 april 2006 weer naar Overdinkel rijden.