Concessie Waterland (2006-2011)
Waterland | |
---|---|
OV-autoriteit | Stadsregio Amsterdam |
Vervoerder(s) | Arriva |
Duur | 6 jaar |
Periode | {{{periode}}} |
Concessietabel - Concessiekaart |
Deze concessie wordt sinds 2005 uitgevoerd door Arriva (met ondersteuning van TCR).
Inhoud
Lijnennet
Stadsdienst Purmerend
- 101 Tramplein - Station NS - Waterland Ziekenhuis - De Purmer Zuid
- 102 Tramplein - Station NS - Waterland Ziekenhuis - De Purmer Noord
Streeklijnen
- Lijn 88 Purmerend Tramplein - Wormerveer Station NS
- Lijn 93 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Tramplein
- Lijn 100 Amsterdam Centraal Station - De Rijp Wollandje
- Lijn 103 Purmerend Tramplein - Monnickendam Swaensborch
- Lijn 104 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Korenstraat
- Lijn 105 Amsterdam Buiksloterwegveer - Purmerend Korenstraat
- Lijn 106 Amsterdam Centraal Station - Purmerend M.L. Kingweg
- Lijn 107 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Korenstraat
- Lijn 108 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Tramplein
- Lijn 109 Amsterdam Buiksloterwegveer - Purmerend Korenstraat
- Lijn 110 Amsterdam Centraal Station - Edam Busstation
- Lijn 111 Amsterdam Centraal Station - Marken Minneweg
- Lijn 112 Amsterdam Centraal Station - Edam Busstation
- Lijn 113 Purmerend Tramplein - Edam Busstation
- Lijn 114 Amsterdam Centraal Station - Hoorn Station NS
- Lijn 115 Amsterdam Centraal Station - Monnickendam Nieuwpoortselaan
- Lijn 116 Amsterdam Centraal Station - Edam Busstation
- Lijn 117 Amsterdam Centraal Station - Hoorn Station NS (Spits)
- Lijn 118 Amsterdam Centraal Station - Edam Busstation
- Lijn 120 Purmerend Tramplein - Noordbeemster Oosthuizerweg
- Lijn 173 Amsterdam Centraal Station - Landsmeer Vogelwikkestraat
- Lijn 273 Amsterdam Centraal Station - Landsmeer Vogelwikkestraat
Niteliner
- Lijn 200 Amsterdam Centraal Station - Purmerend M.L. Kingweg
- Lijn 204 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Korenstraat
- Lijn 210 Amsterdam Centraal Station - Edam Busstation
- Lijn 217 Amsterdam Centraal Station - Hoorn Station NS
Qliners
- Lijn 371 Amsterdam Slotervaart / IBM - Purmerend Korenstraat
- Lijn 372 Amsterdam Slotervaart / IBM - Purmerend Koogsingel
- Lijn 373 Amsterdam Slotervaart / IBM - Edam Busstation
- Lijn 375 Amsterdam Station Holendrecht - Purmerend Tramplein
- Lijn 376 Amsterdam Station Holendrecht - Purmerend Koogsingel
- Lijn 377 Amsterdam Station Holendrecht - Purmerend Korenstraat
- Lijn 378 Amsterdam Station Holendrecht - Edam Busstation
- Lijn 379 Amsterdam Station Holendrecht - Hoorn Scheldeweg
Buurtbussen
- Lijn 413 Purmerend Tramplein - Oosthuizen Dorp (- Beets Beets)
- Lijn 416 De Rijp Grote Dam - Purmerend Waterlandziekenhuis
Schoolbussen
- Lijn 610 Marken Minneweg - Volendam Zeddeweg
- Lijn 611 Amsterdam Hagedoornplein - Monnickendam Swaensborch - (Marken Minneweg)
- Lijn 613 Volendam Zeddeweg - Purmerend Wormerplein
- Lijn 614 Monnickendam Swaensborch - Hoorn Oscar Romero
- Lijn 673 Landsmeer Vogelwikkestraat - Monnickendam Swaensborch
- Lijn 693 Landsmeer Vogelwikkestraat - Amsterdam Buikslotermeerplein
Knooppunten
- Amsterdam Buikslotermeerplein
- Edam Busstation
- Purmerend Korenstraat
- Purmerend Tramplein
- Monnickendam Swaensborch
Netwerk
Het netwerk in Waterland is heel erg gericht op Amsterdam, vanuit de meeste plaatsen zijn er meerdere busverbindingen naar Amsterdam Centraal. Op de Slochterweg in Amsterdam Noord rijden op enkele momenten van de dag 28 buslijnen van of naar Amsterdam. In Purmerend heeft elke wijk aansluiting op een snelle buslijn naar Amsterdam, en heeft hiermee een groter marktaandeel dan de trein, in Nederland een unicum.
Materieel
Arriva voert de dagelijkse dienst uit met:
- Mercedes-Benz Citaro (geleed)
- Scania Omnilink (standaard en geleed)
- VDL Berkhof Ambassador
TCR ondersteunt Arriva met het volgende materieel:
- Den Oudsten Alliance B96,
- Mercedes-Benz 0405G
- Mercedes-Benz Integro
- Mercedes-Benz Citaro
- Taxibussen.