Lijn 7 Maastricht, Centraal Station - Punterweg
Voormalige buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 25 maart 2007 t/m 30 oktober 2009 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 7 reed van het station naar de Beatrixhaven in Maastricht.
Route
Halte | ||
Maastricht, Centraal Station | ||
Maastricht, Sint Antoniuslaan | ||
Maastricht, Franciscus Romanusweg | ||
Maastricht, Balijeweg / Ankerkade | ||
Maastricht, W. Alexanderweg / Publieke Werken | ||
Maastricht, W. Alexanderweg / Korvetweg | ||
Maastricht, Punterweg |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten van reizigers over de nieuwe dienstregeling die op 10 december 2006 ingegaan was, werd de dienstregeling per 24 juni 2007 geheel aangepast. Het trajectdeel Station Maastricht - Beatrixhaven werd vernummerd naar lijn 7. Er werd voortaan alleen nog op maandag t/m vrijdag overdag met kleinere busjes gereden.
Op 1 november 2009 werd de route geheel gewijzigd, voortaan werd een lusroute door het gebied gereden i.p.v. een route in twee richtingen. Verder ging de lijn ook over het noordelijke deel van het industriegebied rijden.