Lijn 9 Nijmegen Centraal Station - Grave Busstation
Buslijn 9 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro CNG, Volvo 8700 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 9 is een streekbus die vanaf station Nijmegen via station Nijmegen Heyendaal naar Overasselt, Nederasselt en Grave gaat. Maandag tot en met vrijdag overdag rijdt de bus 2x per uur; in de ochtendspits rijdt er één extra rit van Grave naar Nijmegen. ’s Avonds en op zondag rijdt de bus niet via Aldenhof; deze wijk wordt dan bediend door lijn 2. De busdienst eindigt ’s avonds tussen 21:00 en 22:00.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Spoorkuil | ||
Nijmegen, Station Heyendaal | ||
Nijmegen, HAN | ||
Nijmegen, UMC Sint Radboud | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Meentstraat | ||
Nijmegen, Krekelstraat | ||
Nijmegen, Kam. Onnesstraat | ||
Nijmegen, Hartertseweg / Grootstalselaan | ||
Nijmegen, Hatert-Centrum | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg / Malvert | ||
Nijmegen, De Doekenborg | ||
Nijmegen, Aldenhof 12/32-straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 13/38-straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 53/14-straat | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg / Aldenhof | ||
Overasselt, Oude Nijmeegseweg | ||
Overasselt, Parkesteeg | ||
Overasselt, Sint Walrick | ||
Overasselt, Schatkuilsestraat | ||
Overasselt, Sleeburgsestraat | ||
Overasselt, Kasteelsestraat | ||
Overasselt, Hoogstraat | ||
Overasselt, Ewijkseweg | ||
Overasselt, Gaasselsedam | ||
Nederasselt, Kuilstraat | ||
Nederasselt, Broekstraat | ||
Nederasselt, Eindsestraat | ||
Grave, Busstation |
Geschiedenis lijn 9
Lijn 9 is ontstaan op 10 december 2006 als omnummering van lijn 54. In Nijmegen werd de route gewijzigd. In Aldenhof nam hij een deel van de lijnen 8 (Nijmegen Hatert/Aldenhof - Berg en Dal) en 20 (Nijmegen Centraal Station - Brabantse Poort) over. Lijn 20 werd bij deze wijziging geheel opgeheven. Daarvoor reed deze verder over de Sint Annastraat naar het centraal station.
Per 13 december 2009 werd de exploitatie voorgezet onder de naam Breng.
In november 2009 begon de gemeente met de reconstructie van het rondje Heyendaal. Ook de Philips van Leydenlaan ging hierbij op de schop. De haltes Tandheelkunde en UMC Sint Radboud vervielen tijdelijk en er kwam een noodhalte op de Sint Annastraat. In juni 2010 waren de werkzaamheden afgerond en de bussen gingen weer via de Philips van Leydenlaan rijden. De halte Tandheelkunde is sindsdien vervallen. De halte UMC Sint Radboud richting station werd verplaatst richting de voormalige halte Tandheelkunde om reizigers voor de Tandheelkundige Kliniek te compenseren voor het wegvallen.
Voormalige route met halte Tandheelkunde
Halte | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Tandheelkunde | ||
Nijmegen, UMC Sint Radboud |
Tot 5 januari 2003 werd onder lijn 9 een ander traject gereden. Deze lijn 9 was een stadslijn van Novio en reed als ringlijn van de Brabantse Poort via Lindenholt, Centraal Station, de Hatertseweg en Dukenburg-Oost terug naar de Brabantse Poort. Deze lijn verviel en de bediening werd overgenomen door de lijnen 6 en 7, welke al reden op de trajecten maar allebei hun eindpunt hadden op de Brabantse Poort. De bediening met deze lijnen was volgens Novio afdoende.