Lijn 179 Hoofddorp Spaarne Ziekenhuis - Amsterdam Station Sloterdijk
Voormalige buslijn 179 | |
Vervoerder(s) | (TCR i.o.v.) Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden (2008-2017) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, Mercedes-Benz Citaro LE |
Periode | 9 december 2007 t/m 10 december 2011 |
Voorganger(s) | 79 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 179 reed van Hoofddorp via Halfweg en Zwanenburg naar Amsterdam.
Dienstregeling
- Buiten de spitsuren werd slechts 1x/uur gereden tussen Zwanenburg en Hoofddorp, de korte ritten reden in Zwanenburg via Sugar City en de Seevank naar de Wilgenlaan.
- Diverse ritten op deze lijn werden in opdracht van Connexxion uitgevoerd door TCR.
Route
Halte | ||
Hoofddorp, Spaarne Ziekenhuis | ||
Halfweg, Vinkebrug | ||
Zwanenburg, Wilgenlaan | ||
Zwanenburg, Seevank | ||
Zwanenburg, Kinheim | ||
Zwanenburg, Nauerna | ||
Zwanenburg, Troelstralaan | ||
Zwanenburg, Piersonstraat | ||
Zwanenburg, De Olm | ||
Zwanenburg, Wilgenlaan | ||
Halfweg, Sugar City | ||
Halfweg, Oranje Nassaustraat | ||
Amsterdam, Arlandaweg | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Amstelland-Meerlanden op 9 december 2007 werd de voormalige lijn 79 (Amsterdam - Hoofddorp - Aalsmeer) geknipt bij het Spaarne Ziekenhuis in Hoofddorp. Tussen het Spaarne Ziekenhuis en Aalsmeer ging de nieuwe lijn 178 rijden met een frequentie van minimaal 1x/uur over het hele traject ('s avonds/zondag op een ingekort traject). Tussen het Spaarne Ziekenhuis en Amsterdam Sloterdijk ging voortaan de nieuwe lijn 179 rijden met eenzelfde frequentie, waarbij echter het traject Amsterdam - Zwanenburg meestal vaker werd gereden.
Per 11 december 2011 is deze lijn verlengd naar station Hoofddorp.