Lijn 10 Brugge Station - Sint-Kruis Kerk
Voormalige buslijn 10 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | West-Vlaanderen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Brugge |
Materieel | Van Hool New A308 Van Hool New A309 |
Periode | ... t/m 30 juni 2023 |
Opvolger(s) | 1, 6 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond | 3x/uur (tot 20:30 uur) |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 1-3x/uur |
Lijn 10 reed van station Brugge via Assebroek naar Sint-Kruis.
Dienstregeling
- Op zondag tot 12:30 uur werd slechts één keer per uur gereden.
Route
Halte | ||
Brugge, Station | ||
Brugge, Katelijnepoort | ||
Brugge, Gentpoort | ||
Brugge, Blekerijstraat | ||
Assebroek, Sportpark | ||
Assebroek, Speelpleinlaan | ||
Assebroek, Onze-Lieve-Vrouwe College | ||
Assebroek, Zandtiende | ||
Sint-Kruis, Sint-Andreaslyceum | ||
Sint-Kruis, Watertoren | ||
Sint-Kruis, Keizerstraat | ||
Sint-Kruis, Kerk |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 10 december 2017 kwam de routevariant naar het Bargeplein, die tussen 9:00 en 19:00 uur bestond, te vervallen. Voortaan gingen alle ritten vanuit Sint-Kruis naar het Station rijden.
Halte | ||
Brugge, Station | ||
Brugge, Katelijneparking | ||
Brugge, Katelijnepoort | ||
Brugge, Bargeplein (Katelijnparking) | ||
Brugge, Barge | ||
Brugge, Gentpoort | ||
Brugge, Blekerijstraat | ||
Assebroek, Bloso |
Op 1 juli 2023 werd de volgende fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. De stadsdienst van Brugge werd toen compleet geherstructureerd en daarbij kregen streeklijnen een grotere rol in de stad, aangevuld met 6 overgebleven stadslijnen. De bediening van Sint-Kruis werd overgenomen door de nieuwe lijnen 1 en 6, waarbij eerstgenoemde lijn via het Centrum rijdt en laatstgenoemde lijn via de Ring.