Lijn 63 Rotterdam, Zuidplein - Charlois
Voormalige buslijn 63 | |
Vervoerder(s) | (RMC i.o.v.) RET |
Concessie | Rotterdam stadsvervoer |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Rotterdam |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 7 juli 2008 t/m 10 december 2011 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 63 reed van metrostation Rotterdam Zuidplein een lusroute via Charlois, Pendrecht, Slinge, Zuidwijk en Vreewijk.
Materieelinzet
- Op zaterdag en zondag werden alle ritten met een 8-persoonsbusje gereden.
Route
Halte | ||
↓ | Rotterdam, Zuidplein | |
Rotterdam, Markerstraat | ||
Rotterdam, Amelandseplein | ||
Rotterdam, Utenhagestraat | ||
Rotterdam, Gruttostraat | ||
Rotterdam, Nachtegaalplein | ||
Rotterdam, Arendsweg | ||
Rotterdam, Kromme Zandweg | ||
Rotterdam, Wigboldstraat | ||
Rotterdam, Schulpplein | ||
Rotterdam, Sportcomplex Schulpweg | ||
Rotterdam, Korperweg | ||
Rotterdam, Sonneburgh | ||
Rotterdam, Zorghotel Charlois | ||
Rotterdam, Begraafplaats Charlois | ||
Rotterdam, Nieuw Vossemeerweg | ||
Rotterdam, Valckensteyn | ||
Rotterdam, Krabbendijkestraat | ||
Rotterdam, Plein 1953 | ||
↓ | Rotterdam, Slinge | |
Rotterdam, Asterlo | ||
Rotterdam, Larenkamp | ||
Rotterdam, Langenhorst | ||
Rotterdam, Zuiderbegraafplaats | ||
Rotterdam, Paasweide | ||
Rotterdam, Rondewei | ||
Rotterdam, Valkeniersweg | ||
Rotterdam, Motorstraat | ||
↓ | Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 7 juli 2008.
Op 14 december 2008 ging de eerste concessie Rotterdam Stadsvervoer van start, die na onderhandse gunning in handen bleef van de RET. In het lijnennet werden op genoemde datum forse wijzigingen aangebracht. De route en dienstregeling van deze lijn bleven ongewijzigd gehandhaafd.
Vanwege de (zeer) geringe bezettingen gingen de ritten op zaterdag overdag met ingang van 13 decembr 2009 voortaan met een 8-persoonsbusje rijden.