Lijn 1 Amsterdam, Stadionplein - Centraal Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 24 jul 2017 om 09:56
Voormalige tramlijn 1 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Regio | Amsterdam |
Lijnsoort | Tram |
Stadsdienst | Amsterdam |
Lijnlogo | |
Materieel | Union, Blauwen, AEG'ers, Drie-assers, 1G-7G |
Periode | 13 augustus 1948 t/m 16 oktober 1971 |
Voorganger(s) | 1 |
Opvolger(s) | 1, 16 |
Frequenties
| |
Spits | 13x/uur |
Dal | 10x/uur |
Avond | 8x/uur |
Zaterdag | 8-12x/uur |
Zondag | 6-9x/uur |
Lijn 1 reed van het Stadionplein via de Overtoom en het Centrum naar station Amsterdam Centraal.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Stadionstraat | ||
Amsterdam, Stadionplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Zeilstraat | ||
Amsterdam, Oranje Nassaulaan | ||
Amsterdam, Overtoomse Sluis | ||
Amsterdam, Rhijnvis Feithstraat | ||
Amsterdam, Jan Pieter Heijestraat | ||
Amsterdam, Anna van den Vondelstraat | ||
Amsterdam, Constantijn Huygensstraat | ||
Amsterdam, Stadhouderskade | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Prinsengracht | ||
Amsterdam, Keizersgracht | ||
Amsterdam, Koningsplein | ||
Amsterdam, Spui | ||
Amsterdam, Paleisstraat | ||
Amsterdam, Nieuwe Nieuwstraat | ||
Amsterdam, Martelaarsgracht | ||
Amsterdam, Centraal Station |
Geschiedenis
In 1948 werd lijn 1 verlegd naar het Stadionplein, het Hoofddorpplein werd voortaan bediend door lijn 2.
In de dienstregeling 1967 werd gereden met genoemde frequenties.
In 1971 werd lijn 1 verlegd naar Osdorp. Het Stadionplein werd voortaan bediend door lijn 16.