Lijn 549 Waardenburg Busstation - Giessen Burgstraat
Voormalige belbuslijn 549 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Regio | Rivierenland |
Lijnsoort | Belbus |
Formule | Lijntaxi |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1997 t/m 27 mei 2000 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/2 uur |
Dal | 1-2x/2 uur |
Avond | 0-1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 549 reed van Waardenburg via Zaltbommel, Gameren, Nieuwaal, Zuilichem en Brakel naar Giessen.
Route
Halte | ||
Waardenburg, Busstation | ||
Waardenburg, Kon. Julianaplantsoen | ||
Zaltbommel, Achter de Wiel | ||
Zaltbommel, Tienhont | ||
Zaltbommel, Kloosterwiel 62 | ||
Zaltbommel, Karstraat | ||
Zaltbommel, Rabobank | ||
Zaltbommel, Schutskooi | ||
Zaltbommel, van Heemstraweg | ||
Zaltbommel, Station | ||
Zaltbommel, Schutskooi | ||
Zaltbommel, Rabobank | ||
Zaltbommel, Karstraat | ||
Zaltbommel, Kloosterwiel | ||
Zaltbommel, S.G. Cambium | ||
Zaltbommel, Kloosterwiel 62 | ||
Zaltbommel, Tienhont | ||
Zaltbommel, Achter de Wiel | ||
Zaltbommel, Nieuwe Tijningen | ||
Gameren, Meermarkt | ||
Gameren, Bejaardencentrum | ||
Gameren, Ridderstraat | ||
Gameren, Hendrikstraat | ||
Gameren, Burgerstraat | ||
Nieuwaal, Kerk | ||
Nieuwaal, Kerkstraat | ||
Zuilichem, Uilkerweg | ||
Zuilichem, Centrum | ||
Zuilichem, PGEM-huisje | ||
Zuilichem, Meidijk | ||
Zuilichem, Molenkampseweg | ||
Brakel, Gemeentehuis | ||
Brakel, Flegelstraat | ||
Brakel, Burg. Posweg | ||
Brakel, Weitjesstraat | ||
Giessen, Brugstraat |
Geschiedenis
Tot 1 juni 1997 werd deze verbinding als reguliere streekbus gereden. Met ingang van de dienstregeling '97/'98 werd de verbinding geheel omgezet naar een lijntaxi. In het verleden was dit traject onderdeel van streeklijn 48.
Lijn 549 reed in een uurdienst in de middag. In de ochtend en de vroege avond werd 1x per 2 uur gereden. Zaterdag reed lijn 549 tot aan het begin van de avond in een uurdienst. Op zondag reed lijn 549 niet.
De lijntaxi's werden op 28 mei 2000 weer opgeheven. Rendabele ritten werden weer omgezet in een reguliere lijn. In [Hermes Dienstregeling Rivierenland 2001/2002|2001]] reed deze van Waardenburg tot Brakel volgens de oude route en verder naar Andel. Bij Arriva werd later op dit traject gereden met lijn 49.