Lijn 170 Amsterdam Centraal Station - Uithoorn Amstelplein
Buslijn 170 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 14 december 2008 t/m heden |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Dal | 6x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 2-6x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 170 rijdt van station Amsterdam Centraal via het Museumplein, Haarlemmermeerstation, Amstelveen en Uithoorn Busstation naar de Meerwijk in Uithoorn.
De helft van de ritten rijdt vanuit Amsterdam slechts tot het busstation van Uithoorn (maandag tot zaterdag overdag 3x per uur, 's avonds en zondag 2x per uur). Op zondagavond rijdt de gehele lijn slechts 2x per uur en rijden alle ritten naar het Amstelplein in Uithoorn.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Westermarkt | ||
Amsterdam, Marnixstraat | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Raamplein | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Rijksmuseum | ||
Amsterdam, Museumplein | ||
Amsterdam, Jacob Obrechtstraat | ||
Amsterdam, Emmastraat | ||
Amsterdam, Valeriusplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Olympisch Stadion | ||
Amsterdam, IJsbaanpad | ||
Amsterdam, Amstelveenseweg | ||
Amsterdam, VU Medisch Centrum | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amsterdam, Van Nijenrodeweg | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Dijkgravenlaan | ||
Amstelveen, Kruiskerk | ||
Amstelveen, Heemraadschapslaan | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Hueseplein | ||
Amstelveen, Doctor Plesmansingel | ||
Amstelveen, Sportlaan | ||
Amstelveen, Startbaan | ||
Amstelveen, Grote Beer | ||
Amstelveen, Poortwachter | ||
Amstelveen, Zagerij | ||
Amstelveen, Nesserlaan | ||
Amstelveen, J.C. van Hattumweg | ||
Amstelveen, Zijdelweg | ||
Amstelveen, Christinahoeve | ||
Uithoorn, Willem Klooslaan | ||
Uithoorn, Arthur van Schendellaan | ||
Uithoorn, Heijermanslaan | ||
Uithoorn, Romeflat | ||
Uithoorn, Achterberglaan | ||
Uithoorn, Alfons Ariënslaan | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Uithoorn, Watsonweg | ||
Uithoorn, Korte Polder | ||
Uithoorn, Rietgans | ||
Uithoorn, Fort aan de Drecht | ||
Uithoorn, Fermoor | ||
Uithoorn, Amstelplein |
Geschiedenis
Oorspronkelijk reed lijn 170 als CN-lijn 8 vanaf Uithoorn naar het Haarlemmermeerstation. In 1980 werd de lijn doorgetrokken via de Lairessestraat naar het Centraal Station en in 1981 vernummerd naar lijn 170. In Uithoorn werd de lijn verlengd naar de Uithoornse woonwijk Meerwijk. Enige tijd reden enkele diensten door naar Mijdrecht en Woerden. Van 1987 tot 2007 reed de lijn volledig met gelede bussen.
Oorspronkelijk reed de lijn op maandag t/m zaterdag de gehele dag en zondagmiddag 4x/uur, waarna slechts de helft van het aantal ritten naar het Amstelplein reed. In de late avonduren en op zondagochtend vroeg werd 2x/uur het hele traject gereden.
Op 9 december 2007 werd de lijn ingekort tot Uithoorn Busstation ten gunste van de nieuwe Regioliner 144 die van/naar het Amstelplein ging rijden. De bus ging nu de gehele week door elk half uur rijden en in de spitsuren elk kwartier. Op 14 december 2008 kwam de Regioliner weer te vervallen en werd de frequentie van maandag t/m zaterdag overdag verhoogd naar 6x/uur en werd er weer naar het Amstelplein gereden.