Lijn 561 Mechelen Station - Lier Station
Streekbuslijn 561 in België Bekijk de voormalige lijnen 561 | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Materieel | Van Hool A600, Van Hool newA600 |
Frequenties | |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 22.00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 561 rijdt van Mechelen via Sint-Katelijne-Waver, Onze-Lieve-Vrouw-Waver en Koningshooikt naar Lier.
Route
Halte | ||
Mechelen, Station | ||
Mechelen, Raghenoplein | ||
Mechelen, Zandpoortvest | ||
Mechelen, Bleekstraat | ||
Mechelen, Nekkerspoel | ||
Mechelen, Nijverheidsstraat | ||
Mechelen, Papenhofstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Goede Herderlaan | ||
Sint-Katelijne-Waver, Deudondreef | ||
Sint-Katelijne-Waver, Maanhoeveweg | ||
Sint-Katelijne-Waver, Mechelsesteenweg | ||
Sint-Katelijne-Waver, Het Strei | ||
Sint-Katelijne-Waver, Kempenarestraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Daliastraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Lemanstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Kerk | ||
Sint-Katelijne-Waver, Lemanstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Abeel | ||
Sint-Katelijne-Waver, Wolvenstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Liekens | ||
Sint-Katelijne-Waver, Hagelstein | ||
Sint-Katelijne-Waver, SKW Lombaardstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Lombaardstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Mechelbaan | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Bergstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Berkenhoekstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Kruisweglei | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Dijk | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Kerk | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Sint-Ursula | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Koelarenvelden | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Bosstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Bosmolen | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, De Floek | ||
Koningshooikt, Zoetewei | ||
Koningshooikt, Grote Brand | ||
Koningshooikt, Boerenkrijglaan | ||
Koningshooikt, Kerk | ||
Koningshooikt, Schoolstraat | ||
Koningshooikt, Leliënstraat | ||
Koningshooikt, Kruisstraat | ||
Lier, Slenderstraat | ||
Lier, Schollebeekstraat | ||
Lier, Hoogveldweg | ||
Lier, Veemarkt | ||
Lier, Kluizenplein | ||
Lier, Molenstraat | ||
Lier, Leopold III-Laan | ||
Lier, Markt | ||
Lier, Kliniek | ||
Lier, Rolwagenstraat | ||
Lier, Station |
Geschiedenis
Wegens algemene bezuinigingen bij De Lijn werd de frequentie met ingang van 15 augustus 2012 verhoogd naar een uurdienst op alle dagen van de week. Hierdoor wordt de gehele week, in combinatie met lijn 560, een halfuurdienst geboden tussen Mechelen en Lier. De schoolritten via Hagelstein/Sint-Ursula bleven gehandhaafd.