Nijmegen Plein 1944
Nijmegen Plein 1944 | |
---|---|
Plaats | Nijmegen |
Concessie(s) | Concessie Arnhem Nijmegen |
Vervoerder(s) | Breng, NIAG |
Vorm | perronbusstation |
Type | statisch |
Nijmegen Plein 1944 is een busstation in het centrum van Nijmegen, gelegen aan het gelijknamige plein. Plein 1944 ligt op loopafstand van station Nijmegen. De meeste stadslijnen en enkele streeklijnen stoppen bij Plein 1944 waardoor het centrum van Nijmegen per openbaar vervoer goed bereikbaar is. Een aantal van deze bussen rijdt verder door het centrum over de Burchtstraat. Op marktdagen rijden de meeste bussen die over de Burchtstraat rijden tot 20:00 via de singels en stoppen niet bij Plein 1944. De andere bussen stoppen wel bij Plein 1944.
Het busstation bestaat uit zes busperrons op het gelijknamige plein (A t/m F) en twee haltes (G & H) om de hoek aan het Doddendaal.
Met ingang van de dienstregeling van 12 december 2004 werd het aantal bussen via Plein 1944 en de Burchtstraat op wens van de gemeente Nijmegen verminderd, omdat de Burchtstraat te druk zou zijn. De streeklijnen 31, 32, 33, 80 en 82 werden daardoor verlegd via de singels of de Waalkade. Met ingang van 10 december 2006 reden de lijnen 32 en 33 weer via de Burchtstraat en Plein 1944.
Inhoud
Lijnen
Met ingang van 11 december 2011 stoppen hier de volgende buslijnen:
Stadsbus (Breng)
- 1: Lent - Nijmegen CS - Malden - Station Mook-Molenhoek
- 2: Weezenhof - Station Dukenburg - Nijmegen CS - Plein 1944
- 3: Sint Maartenskliniek - Nijmegen CS - Station Heyendaal - Dukenburg - Wijchen
- 4: Sint Maartenskliniek - Nijmegen CS - Station Heyendaal - Dukenburg - Station Wijchen - Randweg Noord
- 5: Breedeweg / De Horst - Groesbeek - Nijmegen CS - Beuningen
- 6: Station Dukenburg - Nijmegen CS - Neerbosch Oost
- 7: Dukenburg - Nijmegen CS - Heilig Landstichting - Berg en Dal
- 8: Hatert - Nijmegen CS - Berg en Dal
Streekbus (Breng)
- 33: Nijmegen - Lent - Bemmel - Gendt - Doornenburg - Angeren - Huissen - Arnhem (niet op marktdagen tot 20:00 uur)
- 57: Nijmegen - Beek - Wyler - Kranenburg (D) (spitsbus; niet op marktdagen)
- 85: Nijmegen - Weurt - Beuningen - Ewijk - Druten
- 300: Nijmegen - Lent - Bemmel - Huissen - Arnhem (RijnWaalSprinter; niet op marktdagen tot 20:00 uur)
Internationale streekbus (NIAG)
Nachtbus (Breng)
- 12: Nijmegen CS > Lent > Bemmel > Gendt > Doornenburg > Angeren
- 13: Nijmegen CS > Beek > Ooij > Leuth > Millingen
- 14: Nijmegen CS > Dukenburg > Alverna > Station Wijchen > Schoenaker
- 15: Nijmegen CS > Weurt - Beuningen - Ewijk - Druten
- 16: Nijmegen CS > Dukenburg > Lindenholt
- 17: Nijmegen CS > Malden > Molenhoek > Mook