Lijn 23 Heerlen Zuyderland MC - Ubach over Worms Pastoor Scheepersstraat
Voormalige buslijn 23 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Limburg (2017-2031) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Parkstad |
Materieel | VDL Citea LLE-120, VDL Citea LLE-99 |
Periode | 10 december 2017 t/m 12 december 2020 |
Voorganger(s) | 22, 23, 25, 26 |
Opvolger(s) | 7 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 23 reed van Heerlen Zuyderland MC via Heerlen Aarveld, Heerlen Station en Landgraaf naar Ubach over Worms.
Dienstregeling
- De lusroute in Ubach over Worms werd in tegengestelde richting gereden door lijn 22.
- In de avonduren vanaf ca. 20:00 werd 1x/uur gereden. De ritten naar Heerlen waren geknipt bij station Heerlen. Er bestond dan geen aansluiting van Ubach over Worms naar het Zuyderland MC.
- Op zondag overdag werd 1x/uur gereden tussen Heerlen Zuyderland MC en Ubach over Worms en 1x/uur tussen Heerlen Zuyderland MC en Heerlen Station, zodat op het laatstgenoemde traject een halfuursdienst ontstond.
- Van maandag t/m vrijdag begon de eerste rit in Heerlen bij de halte Zuyderland MC en begonnen de eerste twee ritten andersom in Ubach over Worms bij de halte Pastoor Scheepersstraat. Op zaterdag begonnen de eerste drie ritten in Heerlen bij de halte Zuyderland MC. Op zondag begon de eerste rit naar Ubach over Worms bij station Heerlen en begonnen de tweede en derde rit bij de halte Zuyderland MC.
- Van maandag t/m zaterdag eindigde de laatste rit van de halfuursdienst vanaf het Zuyderland MC bij station Heerlen en eindigde de laatste rit van de dag in Heerlen bij de halte Zuyderland MC. Op zondag eindigden één rit in de vroege avond en de laatste rit van de dag in Heerlen bij de halte Zuyderland MC.
- De twee haltes Tichelbeekstraat waren twee verschillende haltes.
Overstapmogelijkheden
- In Ubach over Worms bestond bij de halte Pastoor Scheepersstraat een overstap met lijn 723.
Route
Halte | ||
Heerlen, Zuyderland MC | ||
Heerlen, Henri Dunantstraat | ||
Heerlen, Tichelbeekstraat | ||
Heerlen, Mondriaan | ||
Heerlen, Benzenrade | ||
Heerlen, Peschstraat | ||
Heerlen, Oude Molenweg | ||
Heerlen, Tichelbeekstraat | ||
Heerlen, Benzenraderweg | ||
Heerlen, Leonard Stassenstraat | ||
Heerlen, Burgemeester Gijzelslaan | ||
Heerlen, Akerstraat | ||
Heerlen, Theater | ||
Heerlen, Station | ||
Heerlen, Schaesbergerweg | ||
Landgraaf, Melchersstraat | ||
Landgraaf, Streep | ||
Landgraaf, Op de Heugden | ||
Landgraaf, De Dormig | ||
Landgraaf, Beethovensingel | ||
Landgraaf, Centrum Op de Kamp | ||
Landgraaf, Hoogstraat/Kerk | ||
Landgraaf, Brunssummerweg | ||
Ubach over Worms, Vogelzankweg | ||
Ubach over Worms, Sperwerweg | ||
Ubach over Worms, Bernadettelaan | ||
Ubach over Worms, Gank/Eesterenstraat | ||
Ubach over Worms, Gank/Watergraaf | ||
Ubach over Worms, Grensstraat | ||
Ubach over Worms, Kloosterstraat | ||
Ubach over Worms, Pleistraat | ||
Ubach over Worms, Steenenkruisweg | ||
Ubach over Worms, Maastrichterlaan/Kerk | ||
Ubach over Worms, Maastrichterlaan | ||
Ubach over Worms, Laura Juliastraat | ||
Ubach over Worms, Pastoor Scheepersstraat | ||
Geschiedenis
Op 10 december 2017 wisselden de beide lijnen van/naar Ubach over Worms elkaar bedieningspatroon uit en het trajectdeel naar het Zuyderland MC ging over naar de andere lijn. Voorts gingen beide lijnen via Meezenbroek rijden als vervanging van de ringlijnen naar Kerkrade. Dit hield in dat deze lijn tijdens de schoolvakanties en in de avonduren ging rijden. Het trajectdeel naar het Zyuderland MC wordt op alle momenten dat deze lijn rijdt ieder half uur bediend.
Op 9 december 2018 werd de lusroute in Ubach over Worms omgedraaid. In de richting van Ubach wordt voortaan via de Gank gereden en richting Heerlen vervolgens via de Maastrichterlaan.
Op 30 juni 2019 werd de frequentie op zondag verlaagd van 2x/uur naar 1x/uur. In de avonduren werd de frequentie tussen Heerlen Station en het Zuyderland MC verlaagd van 2x/uur naar 1x/uur.
Op 13 december 2020 werd de stadsdienst Parkstad geherstructureerd. Hierbij werd deze lijn hernummerd in lijn 7. De frequentie tussen Heerlen Station en Ubach over Worms tijdens de vakanties in de daluren en op zaterdag werd verlaagd van 2x/uur naar 1x/uur. Wel werden de ritten van/naar het Zuyderland MC op deze momenten bij station Heerlen gekoppeld aan lijn 8 van/naar Ubach over Worms, het nieuwe lijnnummer voor lijn 22, zodat alsnog 2x/uur een reismogelijkheid geboden werd tussen het Zuyderland MC en Ubach over Worms. De halte Tichelbeekstraat tussen de haltes Oude Molenweg en Benzenraderweg werd hernoemd in De Tichel. De andere halte Tichelbeekstraat behield zijn naam.