Lijn 7 Amersfoort, Centraal Station - Vathorst
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amersfoort |
Materieel | Setra S 415 LE Business, Rošero First |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 4 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Avond (werkdagen) | 0-4x/uur |
Avond (weekend) | 0-2x/uur |
Avond (vakantie) | 0-2x/uur (zomer) |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 7 rijdt van station Amersfoort via Schothorst, station Schothorst en Zielhorst naar de wijk Vathorst in Amersfoort.
Dienstregeling
- Tot 20.00 uur wordt 4x/uur gereden tussen het centraal station en station Schothorst.
- Na 20.30 uur wordt alleen nog tussen het centraal station en station Schothorst gereden.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Snouckaertlaan | ||
Amersfoort, Stadhuis | ||
Amersfoort, Eemplein | ||
Amersfoort, Brabantsestraat | ||
Amersfoort, Kwekersweg | ||
Amersfoort, Balladelaan | ||
Amersfoort, Sprokenpad | ||
Amersfoort, Heer Halewijnpad | ||
Amersfoort, Boomrijk | ||
Amersfoort, Keetje de Rieterf | ||
Amersfoort, Oudegein | ||
Amersfoort, Silverstein | ||
Amersfoort, Station Schothorst | ||
Amersfoort, Trompetstraat | ||
Amersfoort, Sporthal Zielhorst | ||
Amersfoort, Peutzerf | ||
Amersfoort, Tamboerijnstraat | ||
Amersfoort, De Brand | ||
Amersfoort, Heideweg | ||
Amersfoort, Finse Mark | ||
Amersfoort, Drieberg | ||
Amersfoort, Bergenboulevard | ||
Amersfoort, Riesenberg | ||
Amersfoort, Grenspolder | ||
Amersfoort, Damespolder | ||
Amersfoort, Vrouwenpolder | ||
Amersfoort, Station Vathorst (Gekoppeld aan lijn 3) |
Geschiedenis
Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over. Lijn 7 nam per die datum de route van de voormalige lijn 4 over en reed na Zielhorst voortaan door naar Vathorst in plaats van Kattenbroek.
Voortaan werd nog maar tot 20.00 uur 4x/uur gereden en ging in de zomervakantie de frequentie in de ochtendspits, vroege avond en op zaterdag omlaag naar 2x/uur. De ritten na 22.30 uur werden ingekort tot het traject tussen het centraal station en station Schothorst, waardoor Zielhorst in de late avond niet meer bediend werd.
Op 10 december 2017 werden de eerste drie ritten van maandag tot en met vrijdag opgeheven, waardoor de eerste rit naar Vathorst voortaan een uur later reed. Ook ging de frequentie in de daluren en avondspits tijdens de zomervakantie omlaag naar 2x/uur.
Per 9 december 2018 werd de frequentie tussen station Schothorst en station Vathorst verlaagd van 4x/uur naar 2x/uur, samen met lijn 5 bleef er echter elk kwartier een verbinding richting Zielhorst bestaan. 's Ochtends werd op maandag t/m vrijdag voortaan tot 6.45 uur nog een halfuursdienst richting Vathorst gereden. Ook op zaterdag startte de kwartiersdienst naar Vathorst voortaan een half uur later, maar ging deze ook een half uur langer door in de middag. Vanuit Vathorst eindigde deze juist een half uur eerder. In de avonduren werd met uitzondering van de zaterdagavond al vanaf 20.30 uur in plaats van 23.00 uur nog slechts tussen het centraal station en station Schothorst gereden. Tijdens de zomervakantie werd de frequentie op maandag t/m zaterdag verlaagd naar 2x/uur.