Lijn 120 's-Hertogenbosch Station - Dussen Vrijheidsplein
Voormalige buslijn 120 | |
Vervoerder(s) | BBA |
Regio's | Midden-Brabant, West-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1982 t/m 27 september 1986 |
Opvolger(s) | 120, 121 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 4x/dag |
Zondagavond | reed niet |
Lijn 120 reed van 's-Hertogenbosch via Vlijmen, Haarsteeg, Hedikhuizen, Herpt, Heusden, Oud-Heusden, Genderen, Eethen en Meeuwen naar Dussen.
Dienstregeling
- In de dalperiode en op zaterdag reed de helft van de ritten alleen tussen 's-Hertogenbosch en Oud-Heusden.
Route
De route is niet compleet
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Station | ||
's-Hertogenbosch, Willem Alexander Ziekenhuis | ||
Vlijmen, Plein | ||
Haarsteeg, Kerk | ||
Hedikhuizen, Handwijzer | ||
Herpt, Groenstraat | ||
Heusden, Demer | ||
Oud-Heusden, Laagstraat | ||
Genderen, Rondedans | ||
Eethen, Proviciale weg | ||
Meeuwen, "Rust Wat" | ||
Dussen, Vrijheidsplein |
Geschiedenis
Op 23 mei 1982 werd in Brabant de Mobilofoon in de bussen van de BBA in gebruik genomen. Met dit nieuwe systeem konden binnen één grote regio geen dubbele lijnnummers meer voorkomen. Op die datum werd het lijnnummer 20 vernummerd naar lijn 120. De route en dienstregeling bleven vrijwel ongewijzigd gehandhaafd.
In deze dienstregeling werd van maandag t/m zaterdag overdag 1x per 2 uur gereden over het hele traject; in de spitsuren werd dit gedeeltelijk aangevuld tot een uurdienst. Enkele beginnende of eindigende ritten reden alleen tussen Oud Heusden en Dussen. Op zondag reed onder het lijnnummer 120/128 een combinatielijn.
- In de dienstregeling van 1 juni 1986 werd de halte Willem Alexander Ziekenhuis opgenomen. Het is onbekend of de lijn hier al eerder stopte. Daarnaast kreeg de halte in Herpt de naam Groenstraat. (Dit was eerst alleen Herpt.) In Meeuwen werd de halte N.H. Kerk hernoemd naar "Rust Wat".