Lijn 142 Tilburg Centraal Station - Best Station
Buslijn 142 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea |
Rijdt sinds | 14 december 2008 |
Voorganger(s) | 142 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur (doordeweeks) |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 142 rijdt van Tilburg via Hilvarenbeek, Diessen, Middelbeers, Oostelbeers en Oirschot naar Best.
Dienstregeling
- In de spitsuren rijdt lijn 142 2x/uur en vormt tussen Tilburg en Hilvarenbeek een kwartierdienst met lijn 143.
- In de avonduren rijdt lijn 142 enkel tussen Tilburg en Hilvarenbeek.
Route
Halte | ||
Tilburg, Centraal Station | ||
Tilburg, Spoorlaan | ||
Tilburg, Heuvelring | ||
Tilburg, Noordhoekring | ||
Tilburg, Stadhuisplein | ||
Tilburg, Bisschop Zwijsenstraat | ||
Tilburg, Broekhovenseweg | ||
Tilburg, Broekhoven | ||
Tilburg, Sint Elisabeth Busstation | ||
Tilburg, Sint Elisabeth Ziekenhuis Hoofdingang | ||
Hilvarenbeek, Speelland (alleen tijdens de zomervakantie) | ||
Hilvarenbeek, Safaripark | ||
Hilvarenbeek, Kommerstraat | ||
Hilvarenbeek, Tilburgseweg | ||
Hilvarenbeek, Doelenstraat | ||
Hilvarenbeek, Bloemenstraat | ||
Hilvarenbeek, Joh. van Brabantlaan | ||
Hilvarenbeek, Vrijthof | ||
Hilvarenbeek, Diessenseweg | ||
Hilvarenbeek, Bloemenstraat | ||
Hilvarenbeek, Joh. van Brabantlaan | ||
Hilvarenbeek, Waterstraat | ||
Diessen, Waterstraat | ||
Diessen, Beekseweg | ||
Diessen, Julianastraat | ||
Diessen, Van de Veldenweg | ||
Diessen, Toekomstweg | ||
Middelbeers, Voorteindseweg | ||
Middelbeers, Heiakkerweg | ||
Middelbeers, Hoogdijk | ||
Middelbeers, Hertog Janstraat | ||
Middelbeers, Sportparklaan | ||
Oostelbeers, Andreasstraat | ||
Oostelbeers, Beerseweg | ||
Oirschot, Kempenweg | ||
Oirschot, Sint Jorisstraat | ||
Oirschot, Van Tuldenstraat | ||
Oirschot, Raffendonkstraat | ||
Oirschot, Bestseweg | ||
Oirschot, Wevershoek | ||
Best, Sint Annaweg | ||
Best, Oirschotseweg | ||
Best, Kapelweg | ||
Best, Station |
Geschiedenis
Tot 14 december 2008 reed lijn 142 van Tilburg naar Eindhoven. Op die datum ging de concessie SRE/De Kempen over van BBA naar Hermes. Lijn 142 ging naar Veolia Transport uit Midden-Brabant en werd ingekort van Tilburg tot Best. Hermes ging tussen Oirschot en Eindhoven rijden met lijn 144 en via de Kazerne in Oirschot met lijn 145.
Op 12 december 2010 is de halte Tilburg, Sint Elizabeth Ziekenhuis hernoemd naar Sint Elizabeth Busstation om de halte duidelijker te onderscheiden van de halte Sint Elizabeth Ziekenhuis Hoofdingang. De toevoeging "Ziekenhuis" verviel vanaf die datum voor de halte Hoofdingang.
Tevens ging lijn 142 vanaf deze datum bij zowel de halte voor de hoofdingang van het ziekenhuis, als op het busstation stoppen. Door voortaan ook op het busstation te stoppen kon er voor reizigers uit/naar de richting Hilvarenbeek een veiligere overstap worden geboden op lijn 1 richting Stappegoor.
Op 14 december 2014 werd de oude concessie Midden-Brabant ingelijfd bij de nieuwe concessie Oost-Brabant. Deze was na de aanbesteding gewonnen door Arriva.
Vanwege de (zeer) geringe bezetting in de zogenoemde 'stille uren' verviel het traject Hilvarenbeek - Best in de avonduren en het weekeinde, op het overgebleven traject werd de frequentie verhoogd naar 1x/uur. Tussen Tilburg en Best was vanaf die datum lijn 141 nog een alternatief gedurende deze momenten.
Op 13 december 2015 werd de frequentie in de daluren verlaagd naar 1x/uur, zodat in combinatie met lijn 143 een halfuursdienst tussen Tilburg en Hilvarenbeek bleef bestaan. Op zaterdag en zondag vervielen alle ritten tussen Tilburg en Hilvarenbeek, deze ritten werden echter overgeheveld naar lijn 143, zodat op zaterdag weer een doorgaande verbinding tussen Tilburg en Reusel geboden kon worden.