Lijn 161 Ursem De Rustenburcht - Broek op Langedijk Winkelcentrum Broekerveiling
Voormalige buslijn 161 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Procity |
Periode | 13 december 2009 t/m 10 december 2011 |
Voorganger(s) | 161 |
Opvolger(s) | 161 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 161 reed van Ursem via Heerhugowaard naar Broek op Langedijk.
Route
Halte | ||
Ursem, De Rustenburcht | ||
Ursem, Kerkebuurt | ||
Ursem, Het Gors | ||
Rustenburg, Ophaalbrug | ||
Heerhugowaard, 't Kruis | ||
Heerhugowaard, Han Fortmann College | ||
Heerhugowaard, Bomenwijk | ||
Heerhugowaard, Zuidtangent | ||
Heerhugowaard, Station | ||
Broek op Langedijk, Papenhorn | ||
Broek op Langedijk, Winkelcentrum Broekerveiling |
Geschiedenis
Op 13 december 2009 werd de route van lijn 161 (Hoorn - Heerhugowaard - Zuid-Scharwoude) één jaar later weer aangepast. De trajecten Hoorn - Ursem en Broek op Langedijk - Zuid Scharwoude kwamen weer te vervallen. Tussen Ursem en Broek op Langedijk bleef lijn 161 nog dagelijks 1x/uur rijden. Op de vervallen trajecten was in grote mate een alternatief aanwezig door andere streeklijnen.
Vanaf 12 december 2010 vervielen alle ritten op zondag vanwege de (zeer) geringe bezetting.
Op 11 december 2011 werd de route wederom gewijzigd. De verbinding tussen Heerhugowaard en Broek op Langedijk kwam geheel te vervallen, daarvoor in de plaats ging lijn 161 voortaan naar Alkmaar rijden, met een flink gewijzigde route in Heerhugowaard. Door deze verlenging kon lijn 7 opgeheven worden.