Lijn 52 Domburg Singel - 's-Heerenhoek Busstation
Voormalige buslijn 52 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep |
Regio | Midden-Zeeland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88, Den Oudsten MB200 |
Periode | 2 juni 1996 t/m ... |
Voorganger(s) | 26, 52 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zaterdag (vakantie) | 0-1x/uur (zomervak.) |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 52 reed van Domburg via Aagtekerke, Grijpskerke, Buttinge, Middelburg, Arnemuiden, Lewedorp en Nieuwdorp naar 's-Heerenhoek.
Dienstregeling
- In de spitsuren werd tussen 's-Heerenhoek en Middelburg elk half uur gereden.
- In de avonduren en op zondag werd als lijntaxi gereden tussen Middelburg en 's-Heerenhoek en als vaste lijnbus tussen Middelburg en Domburg.
Route
Halte | ||
Domburg, Singel | ||
Aagtekerke, Rabobank | ||
Grijpskerke, Molenstraat | ||
Buttinge, Dorp | ||
Middelburg, R.K. Kerkhof | ||
Middelburg, Hof van Tange (Centrum) | ||
Middelburg, Koestraat | ||
Middelburg, Nieuwe Haven | ||
Middelburg, Loskade | ||
Middelburg, Station | ||
Arnemuiden, Gerstakker | ||
Arnemuiden, Brakenburg | ||
Arnemuiden, Clasinastraat | ||
Lewedorp, Dorp | ||
Nieuwdorp, Havenweg | ||
's-Heerenhoek, Molendijk | ||
's-Heerenhoek, Busstation |
Geschiedenis
Op 2 juni 1996 werden de buslijnen 26 en 52 aan elkaar gekoppeld tot een nieuwe lijn 52 dwars over Walcheren en vervolgens naar de punt van Zuid-Beveland. Deze nieuwe lijn ging in de spitsuren, buiten schoolvakanties, praktisch elk half uur rijden over het hele traject en voorts kreeg de lijn gezelschap van de lijntaxi, die de minder rendabele ritten ging vervangen. Op zondag overdag reed de lijntaxi alleen tussen Middelburg en 's-Heerenhoek en reed een vaste lijnbus verder naar Domburg en in de avonduren reed de lijntaxi over het hele traject.