Lijn 170 Amsterdam Centraal Station - Uithoorn Amstelplein
Buslijn 170 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 14 december 2008 |
Voorganger(s) | 144 |
Frequenties
| |
Spits | 3-6x/uur |
Dal | 3-6x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 2-6x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 170 rijdt van station Amsterdam Centraal via het Centrum, het Museumplein, het Haarlemmermeerstation, de Amstelveenseweg, Amstelveen Busstation, de Poortwachter en Uithoorn Busstation naar de Meerwijk.
Het traject Uithoorn Busstation - Meerwijk wordt van maandag t/m zaterdag overdag slechts 3x/uur bediend. In de avonduren en op zondag wordt datzelfde traject slechts 2x/uur bediend.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Westermarkt | ||
Amsterdam, Marnixstraat | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Rijksmuseum | ||
Amsterdam, Museumplein | ||
Amsterdam, Jacob Obrechtstraat | ||
Amsterdam, Emmastraat | ||
Amsterdam, Valeriusplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Olympisch Stadion | ||
Amsterdam, IJsbaanpad | ||
Amsterdam, Amstelveenseweg | ||
Amsterdam, VU Medisch Centrum | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amsterdam, Van Nijenrodeweg | ||
35px | Amsterdam, Kalfjeslaan | |
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Dijkgravenlaan | ||
Amstelveen, Kruiskerk | ||
Amstelveen, Heemraadschapslaan | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Hueseplein | ||
Amstelveen, Doctor Plesmansingel | ||
Amstelveen, Sportlaan | ||
Amstelveen, Startbaan | ||
Amstelveen, Grote Beer | ||
Amstelveen, Poortwachter | ||
Amstelveen, Zagerij | ||
Amstelveen, Nesserlaan | ||
Amstelveen, Burg. Wiegelweg | ||
Amstelveen, Zijdelweg | ||
Amstelveen, Christinahoeve | ||
Uithoorn, Willem Klooslaan | ||
Uithoorn, Arthur van Schendellaan | ||
Uithoorn, Heijermanslaan | ||
Uithoorn, Romeflat | ||
Uithoorn, Achterberglaan | ||
Uithoorn, Alfons Arienslaan | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Uithoorn, Watsonweg | ||
Uithoorn, Korte Polder | ||
Uithoorn, Rietgans | ||
Uithoorn, Fort aan de Drecht | ||
Uithoorn, Fermoor | ||
Uithoorn, Amstelplein |
Geschiedenis
Oorspronkelijk reed lijn 170 als CN-lijn 8 vanaf Uithoorn naar het Haarlemmermeerstation. In 1980 werd de lijn doorgetrokken via de Lairessestraat naar het Centraal Station en in 1981 vernummerd naar lijn 170. In Uithoorn werd de lijn verlengd naar de Uithoornse woonwijk Meerwijk. Enige tijd reden enkele diensten door naar Mijdrecht en Woerden. Van 1987 tot 2007 reed de lijn volledig met gelede bussen.
Oorspronkelijk reed de lijn op maandag t/m zaterdag de gehele dag en zondagmiddag 4x/uur, waarna slechts de helft van het aantal ritten naar het Amstelplein reed. In de late avonduren en op zondagochtend vroeg werd 2x/uur het hele traject gereden.
Op 9 december 2007 ging de nieuwe concessie Amstelland-Meerlanden in. Vanaf die datum werd de lijn ingekort tot het Busstation in Uithoorn ten gunste van de nieuwe Regioliner 144 die van/naar het Amstelplein ging rijden. De bus ging nu de gehele week door elk half uur rijden en in de spitsuren elk kwartier.
Op 14 december 2008 kwam deze Regioliner weer te vervallen en werd oude situatie van voor 9 december 2007 weer hersteld. De frequentie van maandag t/m zaterdag overdag werd daarbij verhoogd naar 6x/uur.