Lijn 139 Ouddorp Bernhardweg - Rotterdam Zuidplein
Buslijn 139 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Snelbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Spits (vakantie) | rijdt niet (mei, zomer, kerst) |
Dal | 1-2x/uur (vanaf 12.00 uur) |
Dal (vakantie) | rijdt niet (mei, zomer, kerst) |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 139 is de sneldienstversie van lijn 136 en rijdt van Ouddorp via de Provincialeweg N215 naar Sommelsdijk/Middelharnis en vervolgens rechtstreeks naar Rotterdam Zuidplein.
Dienstregeling
De bus rijdt niet tussen 9:00 en 12:00. In de vakantieperioden rijdt deze lijn helemaal niet.
Richting Ouddorp
Richting Ouddorp wordt in de spits 2x/uur gereden en in de daluren 1x/uur (tot 14:00).
In de ochtendspits rijden maar twee ritten van Rotterdam naar Ouddorp. De overige ritten beginnen te Middelharnis Gemeentehuis.
De eerste drie ritten in de daluren (vanaf 12:00) rijden ook vanaf Middelharnis Gemeentehuis naar Ouddorp. De overige ritten rijden het volledige traject.
Tijdvak | Beginpunt | Eindpunt | Ritnummer |
---|---|---|---|
Ochtendspits | Middelharnis Gemeentehuis | Ouddorp Bernhardweg | 1 - 2 |
Ochtendspits | Rotterdam Zuidplein | Ouddorp Bernhardweg | 3 - 4 |
Daluren | Middelharnis Gemeentehuis | Ouddorp Bernhardweg | 5 - 8 |
Middagspits en Dal | Rotterdam Zuidplein | Ouddorp Bernhardweg | 9 - 16 |
Richting Rotterdam
Richting Rotterdam wordt in de ochtendspits 4x/uur en in de middagspits 2x/uur gereden. Tussen 12:00 en 13:00 wordt er 1x/uur gereden.
In de ochtendspits rijden maar drie ritten van Sommelsdijk Bilderdijkstraat naar Rotterdam. De overige ritten in de ochtendspits rijden bijna allemaal het volledige traject.
De eerste drie ritten in de daluren (vanaf 12:00) rijden ook vanaf Middelharnis Gemeentehuis naar Ouddorp. De overige ritten rijden het volledige traject.
Tijdvak | Beginpunt | Eindpunt | Ritnummer |
---|---|---|---|
Ochtendspits | Sommelsdijk Bilderdijkstraat | Rotterdam Zuidplein | 1 - 2, 10 |
Ochtendspits | Ouddorp Bernhardweg | Rotterdam Zuidplein | 3 - 6, 8 |
Ochtendspits | Ouddorp Bernhardweg | Middelharnis Gemeentehuis | 7 |
Ochtendspits | Ouddorp Bernhardweg | Sommelsdijk Dorpsweg | 9, 11 |
Middagspits en Dal | Ouddorp Bernhardweg | Rotterdam Zuidplein | 12 - 17 |
Middagspits | Ouddorp Bernhardweg | Sommelsdijk Dorpsweg | 18 - 21 |
Route
Halte | ||
Ouddorp, Bernhardweg | ||
Ouddorp, Hofdijksweg | ||
Ouddorp, Hoge Pad | ||
Ouddorp, Station | ||
Ouddorp, Kerkhoek | ||
Goedereede, Rijksweg N57 | ||
Stellendam, Provincialeweg N215 | ||
Melissant, Tunneltje | ||
Sommelsdijk, Bilderdijkstraat | ||
Sommelsdijk, Anne Franklaan | ||
Middelharnis, Centrum | ||
Middelharnis, Gemeentehuis | ||
Sommelsdijk, Koningin Julianaweg | ||
Sommelsdijk, Dorpsweg | ||
Nieuwe-Tonge, Provincialeweg N215 | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 1 januari 2008 ging de concessie Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee over naar Arriva, die zij in de zomer van 2007 gewonnen had op basis van uitbreiding van de dienstregeling en inzet van nachtbussen.
De dienstregeling werd vanaf die datum uitgebreid met enkele zeer vroege ritten (voor 07:00) in de richting van Rotterdam en extra middagritten richting Ouddorp (tussen 12:00 en 16:00). In Middelharnis en Sommelsdijk werd de route lichtelijk gewijzigd en niet ten laatste ging de lijn voortaan ook stoppen bij de halte Provincialeweg in Nieuwe-Tonge.