Lijn 44 Rotterdam Centraal Station - Dordrecht Centrum
Voormalige buslijn 44 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio's | Rotterdam, Drechtsteden/Alblasserwaard/Vijfheerenlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 15 september 1984 |
Frequenties
| |
Spits | 6-8x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2-3x/uur |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 3x/uur |
Lijn 44 reed van Rotterdam via Bolnes, Slikkerveer, Ridderkerk, H.I. Ambacht en Zwijndrecht naar Dordrecht.
Tussen Ridderkerk en Dordrecht werd overdag ten hoogste 1x/uur gereden. In de avonduren na 20:25 (m.u.v. zaterdag) werd niet gereden tussen Ridderkerk (Rijsoord) en Dordrecht.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Centraal Station | ||
Rotterdam, Henegouwerplein | ||
Rotterdam, Rochussenstraat | ||
Rotterdam, Wolphaertsbocht | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, Strevelsweg | ||
Rotterdam, Breeplein | ||
Rotterdam, Stadionweg | ||
IJsselmonde, Zomerland | ||
Bolnes, Boele | ||
Bolnes, Beneden Rijweg | ||
Slikkerveer, Donckselaan | ||
Slikkerveer, J.S. Bachstraat | ||
Bolnes, Rijnsingel | ||
Slikkerveer, Donckselaan | ||
Slikkerveer, Randweg | ||
Slikkerveer, Dillenburgplein | ||
Slikkerveer, J. van Stolbergstraat | ||
Slikkerveer, Oranjestraat | ||
Slikkerveer, Kievitsweg | ||
Ridderkerk, Sporttunnel | ||
Ridderkerk, De Riederborgh | ||
Ridderkerk, Dr. Colijnstraat | ||
Ridderkerk, Raadhuisplein | ||
Ridderkerk, J. Luykenstraat | ||
Ridderkerk, Vondellaan | ||
Ridderkerk, Hortensiastraat | ||
Ridderkerk, Bloemenstraat | ||
Ridderkerk, Oudelandseweg | ||
Ridderkerk, Viaduct | ||
Ridderkerk, Rijksweg | ||
Rijsoord, Mauritsweg | ||
Rijsoord, Postkantoor | ||
Rijsoord, Dorpsstraat | ||
Hendrik Ido Ambacht, Nibbelinkstraat | ||
Hendrik Ido Ambacht, Graaf Willemlaan | ||
Hendrik Ido Ambacht, Van Godewijckstraat | ||
Hendrik Ido Ambacht, P.C. Hooftsingel | ||
Hendrik Ido Ambacht, Weteringsingel | ||
Hendrik Ido Ambacht, Reeweg | ||
Hendrik Ido Ambacht, Molenhoef | ||
Zwijndrecht, Boutjessteeg | ||
Zwijndrecht, Officiersvliet | ||
Zwijndrecht, Burg. Jansenlaan | ||
Zwijndrecht, Wagenveld | ||
Zwijndrecht, Koninginnelaan | ||
Zwijndrecht, Station | ||
Dordrecht, Bagijnhof (tot 1982: J. de Wittstraat) |
Geschiedenis
Op 1 juni 1980 werd de frequentie op zondag tussen Rotterdam en Ridderkerk verhoogd naar 3x/uur.
In de dienstregeling 1981/1982 waren de ritten in de avonduren die normaal naar Dordrecht reden inmiddels verlengd naar Rijsoord.
In de dienstregeling 1982/1983 reden de ritten die van/tot Ridderkerk reden inmiddels via de Rijnsingel. De doorgaande ritten van/naar Dordrecht of 's avonds tot Rijsoord bleven nog wel via de Benedenrijweg rijden.
Op 29 mei 1983 werd de frequentie op zaterdag tussen Rotterdam en Ridderkerk verlaagd naar 3x/uur in verband met de lagere bezetting.
Als laatste werd de ESOfoon in de regio Dordrecht in gebruik genomen. Het lijnnummer werd daartoe op 16 september 1984 gewijzigd naar 144 om te voorkomen dat binnen een regio dubbele lijnnummers voorkwamen. Het traject tussen het Centraal Station en Zuidplein verviel echter, doorgaande reizigers stapten bij laatstgenoemd station over op de metro