Staatslijn K
Staatslijn K is de spoorlijn Den Helder - Alkmaar - Amsterdam Centraal. De lijn is volledig geëlektrificeerd, ten noorden van Schagen is het traject enkelsporig, de rest is dubbelspoor.
Inhoud
Traject
Lijnvoering Staatslijn K
Serie | Soort | Trajectdeel |
---|---|---|
800 | Intercity | Den Helder - Alkmaar - Amsterdam Centraal (- Utrecht Centraal - Eindhoven - Sittard - Maastricht / Heerlen) |
3000 | Intercity | Den Helder - Alkmaar - Amsterdam Centraal (- Utrecht Centraal - Arnhem - Nijmegen) |
3300 | Stoptrein | (Hoorn -) Zaandam - Amsterdam Sloterdijk (- Hoofddorp) |
3400 | Sneltrein | (Den Haag Centraal - Haarlem -) Uitgeest - Heerhugowaard (- Hoorn). |
4000 | Sprinter | Alkmaar - Uitgeest - Zaandam - Amsterdam Centraal (- Rotterdam Centraal) |
4500 | Intercity | (Enkhuizen - Hoorn -) Zaandam - Amsterdam Centraal (- Amersfoort Schothorst (Serie 1500)) |
14500 | Intercity | (Enkhuizen - Hoorn Kersenboogerd - Hoorn -) Zaandam - Amsterdam Centraal (spits) |
14700 | Sprinter | Uitgeest - Zaandam - Amsterdam Centraal)) |
De trajecten die tussen haakjes staan behoren niet tot Staatslijn K.
Weetjes en bijzonderheden
Bijzonderheden
- De series 4500 en 14500 stoppen alleen in Amsterdam Centraal en Amsterdam Sloterdijk.
Weetjes
- Het traject Amsterdam Centraal - Amsterdam Sloterdijk is ook onderdeel van de Oude Lijn en de Westtak.
- De enige treinen die de gehele Staatslijn K berijden zijn de 3000 en enkele ochtendritten van de 800.
Categorieën:
- Station Den Helder
- Station Den Helder Zuid
- Station Koegras
- Station Breezand
- Station Anna Paulowna
- Station Oudesluis
- Station Schagen
- Station Schagerwaard
- Station Zijdewind
- Station Noord-Scharwoude
- Station Heerhugowaard
- Station St. Pancras
- Station Alkmaar Noord
- Station Alkmaar
- Station Heiloo
- Station Onze Lieve Vrouwe ter Nood
- Station Castricum
- Station Uitgeest
- Station Den Ham
- Station Krommenie-Assendelft
- Station Wormerveer
- Station Koog-Zaandijk
- Station Koog Bloemwijk
- Station Zaandam
- Station Noorder IJdijk
- Station Hembrug
- Station Amsterdam Petroleumhaven
- Station Amsterdam Sloterdijk
- Station Spaarndammerdijk-Houthaven
- Station Amsterdam Westerdok
- Station Amsterdam Centraal
- Spoorlijn
- Staatslijn K